31. Tekstil, Dokuma, İplik, Terbiye, Örgü, Çorap Makineleri, Yan Sanayileri ve Kimyasalları Fuarı

Tekstil sektörü ülkemizin geleneksel sanayi kollarından olup, ihracatta başarı öykülerine imza atmıştır. Türkiye tekstil ve hazır giyim sektörü bir bütün olarak bugün en fazla dış ticaret fazlası veren sektördür. Buna ek olarak oluşturduğu istihdam ile işsizliğin azalmasına ve toplumun refahına çok ciddi katkıları mevcuttur. Türk Tekstil Sektörü; ürün kalitesi, moda ve trendleri belirleme gücüne sahip tasarımları ve yüksek teknolojisi itibarıyla dünyada özel bir yere sahiptir. GSMH içindeki payı ve yerli girdi kullanımı gibi parametrelerde ülkemizde ilk sırada olan sektör, küresel pazarlarda da var oluşumuzun temelini oluşturmaktadır.

Tekstil sektörünün en önemli uluslararası pazarlama faaliyetlerinden biri olan fuarlar, müşteri ile ürünlerin buluştuğu ticari noktadır. Fuarlar artık günümüzün modern pazarları haline gelmiştir.

Fuarların çok sayıda ve farklı nitelikte alıcı ve satıcıyı biraraya getirme amacına hizmet etmek üzere; Texpo Eurasia 2014, 31. Tekstil, Dokuma, İplik, Terbiye, Örgü, Çorap Makineleri, Yan Sanayileri ve Kimyasalları Fuarı ile eşzamanlı düzenlenecek olan 11. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 26-29 Mart 2014 tarihlerinde Tüyap, İstanbul’daki büyük buluşması için geri sayıma başladı.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment