BMD’nin yeni başkanı Sami Karyo

1-sami karyo penti

Sami Karyo / BMD Başkanı

Türkiye’nin markalarını çatısı altında toplayan Birleşmiş Markalar Derneği’nin bugün gerçekleşen 15. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo seçildi.
Divan Başkanlığını Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı’nın yaptığı genel kurula dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Tek listeyle gidilen seçimlerin sonunda Başkanlık görevini Hüseyin Doğan’dan devralan Sami Kariyo yaptığı konuşmada, markaların, Türkiye’nin ortalamasının dört katı bir büyüme gerçekleştirdiğine dikkat çekti. BMD markalarının Türkiye’de istihdama katkı yapan şirketlerin başında geldiğini vurgulayan Kariyo sözlerini şöyle sürdürdü:
“Perakende, istihdam demek, ülkemizin büyümesine katkı demek, yüksek katma değerli ihracat demek. Bizler markalı ihracatı gerçekleştirirken, ülkemizin yurtdışında tanıtım elçiliğini de üstleniyoruz. 2014 Kasım’ında, MAPIC ’te, Türk Perakende markalarının yurtdışındaki büyük sıçrayışa hazır olduğunu ilan ettik. Ve bu yüzden, futbol için söylenen meşhur deyişi kendimize uyarladık; Perakende sadece perakende değildir!
Modern perakendemiz, basit bir alışveriş, sıradan bir mübadele aracı olmaktan çoktan çıktı. Artık perakendemiz, tüm insanlara daha iyi, daha mutlu, daha modern, eğlenceli bir hayat için kendi bireyselliklerini özgürce geliştirdikleri bir platform sunuyor. Ve perakende artık eski perakende de değil. Teknoloji bireyi bugüne dek hiç olmadığı kadar güçlendirdi. Birbirleriyle, çevresiyle ve dünyayla sürekli iletişime geçen tüketiciyi markalarımızın esas patronu haline getirdi.”
Sami Kariyo, yeni kabul edilen Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun uygulama esaslarının yakın gelecekte belirleneceğini hatırlatarak, kanun yapıcılara seslerini daha fazla duyurmaya çalışacaklarını söyledi.
YENİ YÖNETİM KURULU
Yapılan tüzük değişikliği ile yönetim kurulunun görev süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarılırken, 2015-2018 arasında görev yapacak BMD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Başkan
Sami Kariyo / Penti
Başkan Yardımcıları
Cüneyt Yavuz / Mavi
Jaklin Güner / Vakko
Mehmet Ziylan / Ziylan Grup Flo
Ömer Taviloğlu / Mudo
Serdar Sunay / Boyner Holding
Sinan Öncel / Twigy
Yönetim Kurulu Üyeleri
Ahmet Coşkun / Süvari
Ahmet Sabih Dalyancıgil / Demsa Grup
Ahmet Yanıkoğlu / Watsons
Alihan Hotiç / Hotiç
Aslı Karadeniz / Boyner Mağazacılık
Ayşen Zamanpur / Sılk&Cashmere
Burak Çelet / Desa
Fatih Akbacakoğlu / Ayakkabı Dünyası
Hilal Suerdem / Kiğılı
Hüseyin Şeynova / Efor
İsmail Kutlu / Gizia
Mete Sönmez / Faik Sönmez
Murat Zaim / Derimod
Mustafa Kamar / Roberto Bravo
Nejdet Ayaydın / Ayaydın& Miroglio
Osman Arar / Damat
Oya Sener / Fiba Perakende Grubu
Ömer Akyiğit / Collezione
Ramazan Kaya / Saat& Saat
Sedef Orman / Derimod
Semih Şeftali / Esse
Seyidullah Nebati / B&G Store
Suzan Toplusoy / Roman
Talha Çilek / Çilek
Volkan Atik / Avva
Yavuz Eroğlu / Colin’s

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment