DeFacto Kazakistan’da yeni bir mağaza açtı

Perakende tekstil sektörünün Türkiye’deki önemli markalarından DeFacto, Kazakistan’da büyümeyi sürdürüyor. Taraz şehrinde açılan mağaza ile Kazakistan’da 14 farklı lokasyona ulaşan DeFacto, bölgede ilk cadde mağazasını açtı.

taraz defacto

2012 yılında Kazakistan’a yatırım yapmaya başlayan DeFacto, Kazakistan’da yıllardır hizmet verdiği avm mağazası konseptinden çıkarak ilk kez bir cadde mağazası açmış oldu. Globallik yolunda emin adımlarla ilerleyen DeFacto, Taraz’da yer alan yeni mağazasında 875 metrekarelik alanda ziyaretçilerine hizmet verecek.

Her sezon yeni koleksiyonları ile moda tutkunlarının beğenisini toplayan DeFacto’nun yeni mağaza tasarımı ile tüketiciler mağaza içinde rahatlıkla dolaşabiliyor, dilediği ürüne kolayca ulaşabiliyor ve deneyebiliyor. Geniş koridorların yanı sıra engelliler için yürüyüş yolu gibi hayatı kolaylaştıran projelerinde hayata geçirildiği ‘inovatif mağaza konsepti’nde, enerji ve elektrik tasarrufu sağlayan ürünlerin kullanılmasının yanı sıra geniş kabinler, bekleme alanları ve talbet bilgisayarlar da yer alıyor.

Defacto Perakende Grup Başkanı İhsan Ateş, “Bir dünya markası olma vizyonumuz doğrultusunda müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak adına büyük bir emek harcıyoruz. İnovatif mağaza konseptini de bu nedenle geliştirdik. Kazakistan’a DeFacto rahatlığını yayacağız. Yılsonuna kadar 10 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. ” dedi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment