Karsal 20 yıldır örme kumaş üretiyor

karsal logoBu hafta başarılı örme kumaşçılardan Karsal Örme’yi sizlere tanıtacağız. 20 yıldır örme kumaş üretimi yapan Karsal Örme Trabzon’da başladığı tekstil macerasını İstanbul’da örme kumaşta üretim yaparak ileri bir seviyeye taşıdı. Firma bugün yıllık 10 bin ton civarında örme kumaş üretimi yapmaktadır.

1995 yılında İstanbul’da kurulan ve şu anda Beylikdüzü Mermerciler Sanayi Sitesi’nde faaliyetlerine devam eden Karsal Örme A.Ş., 100’e yakın yuvarlak örgü makinesi ile üç iplik, iki iplik, süprem, ribana, interlok  ve benzeri örme kumaşların üretimini yapmaktadır.

10.000 m2 kapalı alana sahip modern bir tesiste üretim yapan Karsal Örme; yıllık ortalama 10 bin ton ham ve boyalı kumaş üretimi yapmaktadır. Karsal; bünyesinde bulunan, tekstil terbiye ve boyama yapan işletmesi, BOYTEKS Boya Sanayi ve Ticaret Ltd. ile tam entegre olarak çalışmaktadır. Güçlü finansal yapısı ve entegre işletme olmasının verdiği güç ile karsal, müşteri talepleri doğrultusunda, iplik tedariki sonrası tüm işlemleri kendi işletmesi ve kendi sorumluluğunda yürüterek, müşterisine, boyanmış, kesime hazır kumaş olarak teslim etmektedir.

Bir Karsal müşterisi, sadece kumaş numunesi veya seçimi yaptıktan sonra hiçbir işlemin sorumluluğu ve terminini takip etmek zorunda kalmadan faaliyet konusuna yoğunlaşabilmektedir. Bu nedenle Karsal üretimi kolaylaştırmaktadır.

Karsal; Rusya, Hırvatistan, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Portekiz, İspanya başta olmak üzere, birçok Avrupa ve Doğu Bloku ülkesine doğrudan ihracat yapmaktadır.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment