Mayer&Cie’den modernizasyon ve büyüme yatırımı

Fourth-generation (1)Alman yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer&Cie, 2015-2016 döneminde teknoloji, tesis yatırımları ve personel artırımı planlıyor.

Mayer&Cie, Almanya’da bulunan fabrikanın modernizasyonu başta olmak üzere tüm üretim tesislerinde yapılacak modernizasyon yatırımı için toplam 4 milyon avrolık harcama planlıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre yatırım kapsamında firmanın Çin ve Çek Cumhuriyeti’ndeki tesisleri de bulunuyor.

Mayer&Cie 2014 yılında 90 milyon avroluk bir satış rakamına ulaştı. Bir önceki yıla göre cirosunu yüzde 7 oranında artıran firma, yatırımla hem genel merkezi güçlendirmeyi hem de üretim kapasitesini artıracak. Firma yatırımın büyük kısmını Albstadt bulunan merkez binasında yapmayı amaçlıyor. Firma tarafından bu amaçla 3.000.000 avroluk bir bütçe ayrıldı.

Yuvarlak örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie, şirketin 110 yıllık tarihinde, toplam 70 bin adet yuvarlak örgü makinesinin teslimini gerçekleştirdi. Bu yıl 70 bininci makinesini örme kumaş üreticisi Speidel’e sattı. Bu makine FV 2.0 double jarse makinesi idi.

Albstadt fabrikasında yapılacak yeniden yapılanma ve modernizasyon kapsamında ısıtma ve soğutma sistemleri değiştirilecek, enerji tesisinde tüketimini azaltılacak. Üretim departmanında örme makinelerinin üretimi için kullanılan makineler modernize edilecek. Firmanın kapasite artırmaya yönelik planladığı yatırım harcamasının 1 milyon Avro civarında olacağı belirtiliyor.

Son birkaç yıldır, Asya ve Türkiye pazarında satışların arttığını açıklayan firma yetkilileri, 2014 yılında Türkiye’ye 16 milyon avroluk satış yaptıklarını belirterek benzer şekilde Hindistan ve Çin pazarlarında da satışların arttığını bildirdiler. Firmaya göre bu pazarlardaki başarının anahtarlarından biri kısa vadeli siparişler hızlı yanıt verebilmek.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment