Alataş Tekstil Batman’da tekstil yatırımı planlıyor

resim3Örme ve dokuma konfeksiyon üretimi yapan ülkemizin önemli ihracatçılarından Alataş Tekstil, Batman’da konfeksiyon yatırımı planlıyor. Bu amaçla bölgeye ziyaret gerçekleştiren firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Fahrattin Alataş, Batman’ın yeni Organize Sanayi Bölgesi’nde tekstil yatırımı düşündüğünü açıkladı.

Batman Çağdaş Gazetsine demeç veren Aslen Malatyalı tekstilci Fahrettin Alataş, 40 kişilik heyetle konuk oldukları Batman’da tekstil yatırımı düşündüklerini belirterek şunları söyledi: ” “Batman bölgede tekstilin cazibe merkezine dönüşmüş durumda. Ancak Çin yüzünden artık Türkiye’de tekstil yatırımı gerçekleştirmek riskli. Firmamız daha çok Avrupa’ya çalışıyor. Tekstil için iki çalışma dönemi var; yaz ve kış. Bahar mevsimi ortadan kalktı. Ciddi bir maliyet gerektiren bu yatırım için Batman’da ön fizibilite çalışmalarımızı yakında başlatacağız.” HABERİ OKU

logo1ALATAŞ TEKSTİL

1985 yılında İstanbul’da kaliteli ve yenilikçi üretim anlayışı ile örme hazır giyim sektörünün öncülerinden olma hedefi ile kurulmuştur.Müşteri memnuniyetini hedef alıp gelişmiş teknolojiyi kullanan ALATAŞ TEKSTİL dünyanın önemli markalarına örme erkek,bayan ve çocuk hazır giyim olarak % 100 ihracat üretimi yapmaktadır.

1998 yılında 11.000 m2 kapalı alana sahip modern üretim tesislerini hizmete açan firma, 1999 yılında ALATAŞ TEKSTİL A.Ş. garantisi adı altında ihracat firması olarak kurulan ALTA TEKSTİL LTD.ŞTİ. Avrupa ve diğer ülkelere aynı titizlikle ihracatını sürdürmektedir.

alataş2

ALATAŞ TEKSTİL ÖNEMLİ BİRÇOK MARKAYA ÜRETİM YAPIYOR
alataş

Share this post:

Related Posts

One Comment

  1. kemal says:

    nakış işleriniz varsa batmanda hetulu yapılır pul arma yapılır

Leave a Comment