Nil Örme; teknoloji ve yeniliğe açık olmanın güveni

nilormelogoNil Örme’nin istikrarlı yükselişinin arkasında uzun yıllara dayalı tekstil deneyim ve birikiminin, teknoloji ve yeniliğe açık olmanın güveni vardır.
40’lı yıllarda dokuma tekstili ticareti ile başladığı tekstil hayatına 1987 yılında kurumsal bir yapıya dönüşerek örme kumaş üretimi ile devam eden Nil Örme, 42.000 m2 kapalı alanda geleceğin teknolojilerini kullanarak tüm dünyaya üretim yapmaktadır. 2002 yılında boya-apre işletmesini bünyesine ekleyen firmamız, 2009 yılında baskı işletmesini kurmuştur.
Nil Örme’nin başarısındaki en büyük etken kuruluşundan bu yana aldığı ve uyguladığı ilkesel kararlardır. Nil Örme alınan işi zamanında teslim etmeyi, araştırmaya ve yenilikçiliğe önem vermeyi, müşteri odaklı davranmayı, ihtiyacını müşteriden önce hissetmeyi ilke edinmiştir.

Bu temel ilkelerden ödün vermeyen Nil Örme, satış, pazarlama ve lojistik bölümünün titiz, doğru stratejik çalışmaları sayesinde, başta Almanya, Hollanda, İngiltere, İtalya, Danimarka ve İsveç olmak üzere diğer Avrupa Ülkeleri, ABD ve Rusya’ya ihracat yapan, AR-GE çalışmalarıyla tekstil sektörüne yeni yaklaşımlar getiren bir dünya kuruluşudur.

Organik kumaş üretiminde de öncü olan Nil Örme’nin bu başarısı insana ve doğaya olan saygılı yaklaşımının bir sonucudur. Organik kumaş üretiminde soyadan bambuya, sütten mısır ipliğine geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir. Gelişmiş ve ileri teknolojileri kullanan Nil Örme, deneyimli 550 çalışanıyla, geleceğin organik kumaş teknolojilerini bugüne taşımaktadır.

ÜRETİM
6 fein ile 36 fein arasında değişen yuvarlak örme makinelerimizde kumaş üretimi yapılmaktadır. Ne 4 – Ne 120 aralığındaki pamuk, viskon, modal, elastan, polyester ve doğal-sentetik karışımlı ipliklerden çeşitli kalitelerde boyalı ve baskılı üretim yapılmaktadır.

ÖRME
Tek plaka ve çift plaka farklı pus ve feinlardaki örme makinelerimizde süprem, pike, ribana, interlok, selanik, iki iplik, üç iplik kumaşlı ve elastanlı üretimi yapılmaktadır. işletmemizin ham kumaş üretim kapasitesi 45 ton/gün’dür.

BOYA-APRE
Pamuk, viskon, polyester ve karışımlı ipliklerden üretilen örme kumaşlara boya ve terbiye yapılmaktadır. Normal apre işlemlerinin yanında, ipeksi apre, anti mikrobiyal (soya,süt, mineral,organik), ter itici vb. Özel apreler de uygulanabilmektedir. Boya-Apre işletmemizin kapasitesi 30 ton/gün’dür.

BASKI
Baskı i
şletmemizde; reaktif, pigment, dispers, devore ve digital baskı işlemleri yapılabilmektedir. Baskı desen tasarımları, kendi bünyemizde bulunan desinatörler tarafından özgün olarak yapılabildiği gibimüşterilerimizin kendi istekleri doğrultusunda da yapılabilmektedir. İşletmemizin kapasitesi 15 ton/gün.
KALİTE KONTROL
Örgü işletmemizden çıkan tüm ham kumaşlarımız ham kalite kontrol işleminden geçirildikten sonra boyahaneye sevk edilmektedir. Boyahanede işleme alınan her bir parti her proses sonrası ara kalite kontrolünden geçirilmektedir. Tüm işlemleri biten kumaşlar sevk edilmeden önce 100% olarak son kontrolleri yapılmaktadır. İşletmemiz, en az hata oranı ile üretimini gerçekleştirirken çevre ve insan sağlığına da büyük bir önem göstermektedir. Üretim proseslerimiz OEKO-TEX 100 standartlarına uygun olmakla birlikte firmamız organik pamuklu kumaş üretim sertifikasına da sahiptir.

nil orme fabrika

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment