Lenzing üretti, Karsu Tekstil koleksiyon hazırladı

Dünyanın en büyük selülozik elyaf üreticisi Avusturyalı Lenzing firması Türkiye’deki stratejik ortağı Karsu Tekstil’in de katkısıyla piyasaya yeni ürünler sundu.

karu lenzingKarsu Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Nevzat Seyok, Lenzing firmasının geliştirdiği Tencel® MİCRO A100 elyaflarla yeni bir koleksiyon hazırladıklarını söyledi. Bu ürünün yünlü karışımlarla kullanılabildiğini söyleyen Seyok,  koleksiyonun piyasadan büyük ilgi görmesini beklediklerini dile getirdi.

karsu logoKarsu Tekstil, Ar-Ge, ÜrGe çalışmalarına yoğunlaştı”

Türkiye’nin en önemli iplik üreticilerinden biri olduklarını belirten Seyok , tekstil sektöründe yenilikçi ve kaliteli ürünler üreterek marka haline geldiklerini ifade etti. Üretim alanları hakkında bilgi veren Seyok , “Üç ana grupta üretim yapıyoruz. İç ve dış giyim, ev tekstili, çorap ve denim gibi farklı segmentlerde moda alanında, özellikle endüstriyel ve spor kıyafetler için fonksiyonel ve de güvenlik, sağlık, askeri gibi sanayinin tüm alanlarından kullanılabilen teknik iplikler üretiyoruz. Sahip olduğumuz tüm eğirme sistemleri ile geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Üretim tesisimizde konusunda uzman kadromuzla tek kat ve katlı iplik üretimi yapıyoruz. Özellikle rejenere selülozik iplik boyamada uzman boyahanemizde müşterilerimizin boyalı iplik siparişlerini karşılıyoruz. Ayrıca bazı müşterilerimizin özel kumaş ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.” diye konuştu. Haber: www.dunya.com

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment