IMA’dan 2017 – 2018 Sonbahar – Kış Trendleri semineri

2017-semineri

İMA konferans salonunda 31 Mart 2016 Perşembe günü organize edilen seminere 60 kişi katıldı.

OTİAD, İHKİB ve İMA işbirliğinde düzenlenen Trend Semineri 31 Mart Perşembe günü yapıld. İMA’da gerçekleşen, OTİAD üyelerine yönelik seminerde 2017 – 2018 Sonbahar – Kış Trendleri aktarıldı. Seminerde temalar, lifestyle, kumaş, renkler, kadın ve erkek giyim alanlarına dair geniş bir perspektif sunuldu.

OTİAD ile trend seminerleri devam ediyor. OTİAD’ın organize ettiği sonbahar-kış 2017-18 Trend Semineri İMA’da yapıldı. 2017-18 sonbahar-kış trend akımları dünyanın önde gelen trend ajansı Nelly Rodi’nin Türkiye Temsilcisi Ahu Barut tarafından gerçekleştirildi. İMA konferans salonunda 31 Mart 2016 Perşembe günü organize edilen seminere 60 kişi katıldı. Organizasyon, ağırlıklı olarak moda tasarımcıları, sektör yöneticileri ve sektör profesyonelleri tarafından takip edildi.

Ekoseler Moda Olacak
2017-18 sonbahar-kış trendlerinden bahseden Barut, önümüzdeki 2-3 yıl içersindeki mega renkleri hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi. Dört temada kumaşları, desenleri ve renkleri anlatan Barut; kumaş trendlerinde yün ipek karışımlarının, jakarlar, ekoseler, geometrik şekillerin ön palanda olacağına vurgu yaptı. 2017-18 kışının ekosenin her çeşidini göreceğimiz bir yıl olacağının ipuçlarını veren Barut, yumuşatılmış denimler, buz beyazı kotların de öne çıkacağını söyledi. Sezonunun renklerinde ise, yeni siyahlar, yeni maviler, mavinin tüm tonları, yeşiller unutulmaz renkler arasındaki yerini koruyor olacağını dile getirerek, ayrıca yeşilimsi griler, karışık yeşiller, oranjlar, kırmızılar da oldukça geniş zeminlerde kendine yer bulacağı öngörüsünde bulundu.

Seminerin ikinci bölümünde söz alan Pantone Türkiye distribütörü Odak Kimya Satış Temsilcisi Anıl Gündem Güven; Pantone’nin “Renk Yönetimi”, “Yılın Rengi” ve “Trend Neye Göre Seçilir” konularında ayrıntılı bilgi verdi. Güven konuşmasında, Pantone renk dünyasını, ürünlerini ve tekstil sektörünün ihtiyacı olan materyaller hakkında da ayrıntılı sunumda bulundu. Kaynak: www.otiad.org.tr

2017-semineri3

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment