OTİAD’da başkan yeniden İlker Karataş

otiad genel kurulOsmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin 31 Mayıs 2016, Salı günü gerçekleşen 9. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa yeniden Erler Group Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş seçildi.

Osmanbey’in hazır giyim ve tekstil markalarını tek çatı altında toplayan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Erler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş seçildi. Divan Başkanlığını OTİAD eski Başkanı Hüseyin Tanciğer’ın yaptığı, Ramada Oteldeki, genel kurula dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurul toplantısının ilk bölümünde OTİAD yönetiminin iki yıl zarfında gerçekleştirdiği faaliyetlerinin anlatıldığı kısa bir video gösterildi. Ayrıca OTİAD’ın etkinliklerinde gösterilmek üzere Osmanbeyin potansiyelini rakamlarla anlatan bir dakikalık kısa film de ilk defa Genel Kurul’da üyelerin beğenisine sunuldu.
Dünya Modasına Entegre Olmuş Bir Osmanbey

Tek listeyle gidilen seçimlerin sonunda iki yıl daha başkanlık görevini sürdürecek olan İlker Karataş yaptığı konuşmada, Osmanbey’deki özellikle aile firmaları arasında, 2. hatta 3. Kuşak yönetime geldiği düşünülürse, gençlere çok daha fazla söz vermenin, onların vizyonlarına ve bakış açısına güvenmenin bizi daha ileriye götüreceğine olan inancını ifade eden Başkan Karataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu genç ekiple, öncelikle faydası kanıtlanmış projelerin sürdürülmesinin yanı sıra yeni projeler geliştirerek, ortak ve beraber çalışma kültürünün geliştiği, tasarım bilincinin oluştuğu, dünya modasına entegre olmuş bir Osmanbey hedefine bir adım daha yaklaşalım istiyoruz. Özellikle yeni pazarlar ve pazarlama yöntemleri, artık hayatımızın bir parçası haline gelen internet ve e-ticaret, yurtdışı fuarları, moda tasarımı, markalaşma, mağazalaşma konularına ağırlık vereceğimiz bu yeni dönemde, Ekonomi Bakanlığı’nın çatı örgütleri aracılığı ile devreye soktuğu destek ve teşviklerinin Osmanbey’de çok daha yaygın kullanılması için de çaba göstereceğiz. Daha çok proje üreteceğiz, daha fazla iletişim kuracağız, bunun için daha pratik ve daha hızlı hareket edeceğiz.”

İlker Karataş, bu dönem, her anlamda daha önce benzerinin yaşanmadığı ekonomik ve siyasi krizlerin yaşandığı, mevcut pazarların alt üst olduğu bir dönem yaşandığını hatırlatarak, “Ama biz motivasyonumuzu koruyarak, moralleri bozmadan içinde bulunduğumuz şartlara göre Osmanbey için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaya çabaladık. Bundan sonra da bu çabamızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

otiad2

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment