Moda ve Hazır Giyim Federasyonu MHGF’den dev iftar organizasyonu

TwitterÜyeleri arasında ÖRSAD, KYSD, İNSAD’ın da bulunduğu MHGF’nin İstanbul dernekleri Tüyap’ta 2.000 kişinin katılımıyla muhteşem bir iftar düzenledi. 15 Haziran Çarşamba günü Tüyap’ın Beylikdüzü’ndeki fuar alanında gerçekleştirilen iftara MHGF’na üye 7 derneğin üyeleri katıldı.

İTHİB Başkanı Gülle: ‘Çok güzel bir sivil toplum dayanışması gösteriyorsunuz’

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, MHGF’nin iftar yemeğinin bugüne kadar bir sektörel sivil toplum örgünün yapmış olduğu en büyük iftar organizasyonu olduğuna dikkat çekerek, ‘Burada çok güzel bir Ramazan resmi oluşturuyorsunuz, çok güzel bir sivil toplum dayanışması gösteriyorsunuz, çok güzel bir tekstil sektörü gücü gösteriyorsunuz’ diyerek MHGF ve emeği geçenleri kutladı.

MHGF’nin iftar organizasyonuna katılan İstanbul dernekleri adına bir konuşma yapan Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) Başkanı Fikri Kurt da birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Gecede ünlü televizyoncu Cem Seymen de küresel rekabette Türkiye’nin konumunu rakamlarla ortaya koyan bir sunum gerçekleştirdi.

Tekstil, hazır giyim, moda, deri ve deri konfeksiyon alanında Türkiye genelinde 23 sektörel ve bölgesel derneği temsil eden çatı kuruluşu MHGF’nin iftar yemeği 2 bin iş insanının katılımıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Federasyona bağlı sekiz İstanbul derneğinin ev sahipliğini yaptığı organizasyonda konuşan MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk, ülkenin, sektörün ve iş dünyasının zenginlikleri ve renklerinin bir araya geldiğini belirterek, ‘Bu salonda sergilenen birlikteliğin, kardeşliğin ve barışın tüm ülkemize ve İslam dünyasına örnek olmasını diliyorum’ dedi.

MHGF - Twitter Araması

Twitter (1)

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment