İsmail Gülle: İsrail ABD’ye ihracatta önemli bir kapı

igülle

İsmail Gülle

Türkiye-İsrail geriliminin dinmesi ihracatçıyı mutlu etti. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, Ankara-Tel Aviv hattından gelen olumlu haberlerin ticareti arttıracağını söyledi.

İsmail Gülle de İsrail-Türkiye yakınlığının ticaret erbabının lehine olacağına temas etti. Gülle, normalleşme ile gerek İsrail’e gerek diğer ülkelere ticaretin kolaylaşacağından söz etti. Gülle, “İsrail ABD’ye ihracatta önemli bir kapı. Bundan böyle ABD’ye İsrail kanalı ile yapılacak her etkinlik artı olacak.” ifadelerini kullandı.

Gülle, şöyle devam etti: “Gerilimli dönemde İsrail de, Türkiye’de güç dönemlerden geçti. Anlaşmada hayır vardır. Mutlaka iki ülke el ele vererek daha büyük projeler ortaya koyacaktır. Kavgadan sonra daha kuvvetli bir yakınlık, daha kuvvetli bir ticaret olabilir. İsrail ile ticaretimiz bir sene içinde ikiye katlanabilir. Ama şu da unutulmamalı İsrail çok önemli bir anahtar. O anahtar ile pek çok ülkeye girmek mümkün. İsrail ile normalleşme tekstil hammaddeleri ihracatı adına olumlu. İsrail Türkiye’yi seviyor, bu normalleşme bizim için önemli kaldıraç olacaktır.”

http://www.zaman.com.tr/ekonomi_israil-ile-normallesme-ihracatciyi-sevindirdi_2373821.html

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment