ÖRSAD cuntacı darbe girişimini kınadı

fikri-kurt-e1463071377448Fikri Kurt’un başkanlığını yaptığı Örme Sanayicileri Derneği, 15  Temmuz darbe girişimini kınayan bir açıklama yaptı. Yönetim kurulu adına başkan Fikri Kurt imzalı yazılı açıklamada “Darbe girişimini ÖRSAD Yönetim kurulu Olarak Esefle Kınıyoruz.” denildi.

15 Temmuz akşamı ülkemizin bütünlüğüne ve milli beraberliğimize karşı yapılamaya çalışılan, darbe girişimini ÖRSAD Yönetim kurulu olarak esefle kınıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı girişilen bu darbe girişiminin karşısında dimdik duran, Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimize, Milletvekillerimize, siyasi partilerimize, medyaya her türlü ölümü göze alarak direnen güvenlik güçlerimize ve Yüce Türk milletine şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu darbe girişiminin, demokrasimize olduğu kadar silahlı kuvvetlerimize yapılmış olan bir ihanettir. Bunu yapmaya çalışanlarla, şerefli Türk askerleri asla birbiriyle karıştırılmamalıdır. TSK’nın onurlu mensuplarına ve Kahraman Türk Polisine, ÖRSAD (Örme Sanayicileri Derneği) olarak büyük minnet duyuyoruz.
Bu menfur ve hain darbe girişiminde şehit olanlara Allahtan Rahmet, ailelerine ve ülkemize baş sağlığı dilerken, yaralılarımızın biran evvel sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz.
Bizler örme sanayicileri olarak, ülkemize karşı yapılan bu mesnetsiz darbe girişimine ve her türlü teröre karşı, şimdiye kadar olduğu gibi, şimdiden sonrada devletimizin yanında olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini isteriz. Ekonomik anlamda en zor koşullar altında olsa bile, üretimlerimizi ve ihracatımızı daha duyarlı bir şekilde gerçekleştirerek bu günlerin atlatılmasına katkıda bulunacağımız unutulmamalıdır.
Ülkemizin Bölünmesi İçin Girişilen Her Türlü Terör Faaliyetlerini Lanetliyoruz.
Türkiye Cumhuriyetini Yıkmaya kimsenin Gücü Yetmeyecektir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment