Ur-Ge Projesi istişare toplantısı Bursa’da yapıldı

‘Bursa Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Geliştirilmesi’ Ur-Ge projesi istişare toplantısı BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Meclis Üyesi Rıdvan İmamoğlu ve kumaş üretimi sektöründe faaliyet gösteren Ur-Ge projesi üyesi firmaların iştirakiyle gerçekleştirildi.

15 Aralıkta gerçekleştirilen toplantıda konuşan İsmail Kuş, Ekonomi Bakanlığı’nın sağladığı desteklerin, sektörler için büyük önem taşıdığını ifade etti. 2016 yılında özellikle bebe-çocuk konfeksiyonu ve tekstil sektörlerinde yurt dışı fuarları ve alım heyeti organizasyonları düzenlediklerini hatırlatan İsmail Kuş, “Bebe çocuk sektörümüzde daha önce ABD ile ticaret yapan bir firmamız yoktu. Artık firmalarımız ABD pazarında ticaret yapmaya başladı” dedi.

“Fas fırsatlarla dolu”

Ur-Ge projesi çerçevesinde 24-27 Şubat tarihleri arasında Fas’ın Kasablanka şehrinde düzenlenecek tekstil fuarına iştirak edeceklerini anlatan İsmail Kuş, “Fas, sektörümüz için önemli fırsatlar barındırıyor. Fas’ta tekstil bölgesinde de incelemelerde bulunacağız. Firmalarımıza özel olarak tasarlanan stantlarda ürünlerini sergileme imkanı sunulacak. Bu çalışmalarımız sayesinde firmalarımızın bu bölgede daha fazla söz sahibi olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Kumaş alım heyeti düzenlenecek”

Mayıs ayında kumaş üreticilerine yönelik alım heyeti organizasyonu düzenlemeyi planladıklarını söyleyen İsmail Kuş, “Yabancı alım heyetlerini üyelerimizle buluşturacağız. Alım heyeti organizasyonunun ayrıca ülkemiz hakkında yurt dışında oluşturulmak istenen olumsuz algının da önüne geçilmesi adına önemli bir faaliyet olduğuna inanıyorum” dedi. Temmuz ayında ise Amerika’nın New York kentinde düzenlenecek olan Texworld Fuarı’na stantlı katılım sağlayacaklarını ifade eden İsmail Kuş, proje kapsamında gerçekleştirilecek diğer çalışmaların da yine üye firmaların görüşü alınarak belirleneceğini söyledi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment