Osmanbeyli Kumaş ve Aksesuar Firmaları OTİAD’ta

Osmanbey kumaş ve aksesuar firmaları sorunlar ve çözüm yollarını konuşmak üzere OTİAD’ta bir araya geldi.

25 firmanın katıldığı toplantıda kumaşçıların ve aksesuarcıların yaşadığı sorunlar, piyasanın durumu ve sektörün geleceği konuşuldu, çözüm yolları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda özellikle Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülen URGE Projesi ve yeni pazarlar konusu öne çıktı.

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Osmanbey’de faaliyet gösteren kumaşçıları ve aksesuarcıları bir araya getirerek, sorunlarını dinledi. 25 firmanın katılımıyla gerçekleşen toplantıda kumaşçılar; “haksız rekabet”, “yeni pazarlar”, “Osmanbey pazarının durumu”, “ödemelerde yaşanan problemler” “ithalatçı firmaların gümrüklerde yaşadığı sorunlar”, “yeni pazarlar” ve “URGE Projesi” başlıkları üzerinde duruldu ve konularla ilgili görüşler paylaşıldı. Planlı iş yapılmaması, pazarlamada yaşanan olumsuzluklar, uzun vade ile yapılan alışverişler gibi temel sorunların da Osmanbey pazarının temel sorunları olduğu belirtilerek, çözüm yolları konuşuldu. Başkan İlker Karataş’ın yönettiği toplantıda OTİAD’ın çalışmaları hakkında da bilgi verildi.

Başkan Karataş devlet desteğiyle yeni pazar arayışında da OTİAD olarak üzerlerine düşeni yapmak istediklerini belirterek, “İhracatımızın artırılması, yeni pazarlar bulunması ve ülkemizin ekonomik ve ticari açıdan tanıtımı amacıyla bizler de elimizden gelen gayreti göstermek istiyoruz” diye konuştu. Başkan Karataş toplantı sonrasında tüm görüşleri özetleyerek; herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini belirterek sık sık bir araya gelmenin önemine vurgu yaptı. Kaynak: http://otiad.org.tr

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment