Milli Güç Tekstil İhracatçıları Ödül Töreni Yapıldı

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) düzenlediği “Milli Güç Tekstil İhracatçıları Ödül Töreni”ni dün gerçekleşti.

Ev sahipliğini İTHİB’nin yaptığı ödül gecesinde konuşan İsmail Gülle, hayalleri gerçekleştirdiği ve hayaller kurdurduğu için Türkiye’ye teşekkür etmek gerektiğini söyledi. Gülle, dünyanın en saygın araştırma, denetim ve danışmanlık şirketlerin biri olan PricewaterhouseCoopers 2050 öngörüleri içeren bir rapor yayımladığını, 2050 yılında Türkiye’nin dünyanın en büyük 11. ekonomisi olacağını, GSMH’nın 850 milyar dolardan 4 trilyon dolara çıkacağını gösterdiğini kaydetti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ise ihracatçılara yeşil pasaport verilmesinin öneminden bahsederek, “Şu ana kadar 3 bin ihracatçımıza yeşil pasaport verdik. Toplamda 14 bin yeşil pasaport vereceğiz.” dedi.

Tekstilin en başarılı ihracatçısı AKSA

Gecede başarılı ihracatçılara Platin, Altın ve Gümüş olmak üzere üç ana grupta plaket verildi. İstanbul’da kayıtlı olup gerçekleştirdiği ihracat tutarıyla platin plaket alan en başarılı ihracatçı Aksa Akrilik olurken bu firmayı Ak-Pa Tekstil ve Kordsa takip etti. Altında İleri Giyim ilk sırada geldi. Bu firmayı Can Tekstil ve Polimer Plastik takip etti.


Share this post:

Related Posts

Leave a Comment