Lenzing Tayland’ta Fabrika Kuracak

Lenzing, 2020 yılı sonuna kadar Prachinburi’de (Tayland) son teknoloji bir liyosel elyaf üretim tesisi inşa etmeyi planlıyor. 

Lenzing Group, özel liflerin toplam gelir içindeki payını büyük oranda artırmak için yeni üretim tesislerinin yapına hız verecek. Lenzing ve Heiligenkreuz (hem Avusturya’da), Grimsby (İngiltere) ve Mobile, Alabama (ABD) ‘de halihazırda sürmekte olan genişleme sürücüsünü takiben Lenzing, Tayland’da liyosel elyafı üreten son teknoloji bir tesis kurmak için kolları sıvadı. Bu amaçla Lenzing, Tayland’da bir yan kuruluş kuruyor ve Bangkok yakınlarındaki Prachinburi’de bulunan Industrial Park 304’de arsa satın alıyor. Önümüzdeki aylarda, gerekli izinler ve lisanslar ile teknik planlama kesinleşecek.

Planlanan üretim tesisi de en son teknolojiye dayanarak inşa edilecek ve yılda 100.000 ton kapasiteye sahip olacak. Bu tesis, Lenzing Grubunun dünya çapındaki lyocell ağını güçlendirecek ve global müşterilerinin Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki TENCEL® markalı elyafları kaynak yapmasını sağlayacak.

Stefan Doboczky

Lenzing CEO’su Stefan Doboczky, “Planlanan genişleme, müşterilerimizin iş büyümesini destekleme konusundaki kararlılığımızı ortaya koyuyor ve bu da dünyanın en sürdürülebilir botanik liflerinden olan TENCEL® elyaflarını kullanarak daha çevre dostu ürünler sunmamıza neden olacak” diyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment