Aşırı Yağış Nedeniyle Birçok İşyerini Su Bastı

 İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan yoğun yağmur, kısa zamanda tüm Marmara’yı esir aldı. Metro durakları, tramvaylar, işyerleri, evler, köprüler, ana yollar, hatta otobüslerin içi bile sel sularıyla dolup taştı. Birçok ilçede iş yerleri sular altında kaldı, maddi kayıp oldu.

İstanbul ve Tekirdağ’da dün meydana gelen yoğun yağış nedeniyle birçok işyeri sular altında kaldı. Bağcılar’da, Zeytinburnu, Güngören’de, Silivri’de ve Çorlu’da yüzlerce ev ve fabrikaları su bastı. Bağcılar’da zemin ve bodrum katlarda bulunan tekstil ve konfeksiyon atölyelerini su bastı, birçok iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Benzer durum Güngören-Merter çevresindeki bazı işyerlerinde de meydana geldi.

Yağışın etkili olduğu yerlerden biri olan Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde de birçok iş yerini su bastı.  Çorlu ilçesinde D-100 Karayolu çevresinde bazı fabrikaları sel suları altında kaldı. Makinelerin sular altında kaldığı bazı fabrikalarda yer yer yarım metreye varan sular birikti. Su baskını oluşan fabrikalardaki sular vidanjörlerle tahliye edilmeye çalışıldı.

http://www.posta.com.tr/sel-zararini-sigortadan-al-haberi-1316208

İstanbul genelinde etkili olan sağanak, kentte hayatı olumsuz etkiledi.
( Şebnem Coşkun – Anadolu Ajansı )

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment