Bamen Tekstil İhracata Odaklanacak, Hedefi İlk Üçe Girmek

Birçok sektörde faaliyet gösteren Başyazıcı Grup, bu yıl tekstil, gıda ve inşaat sektörlerinde yatırım planlıyor. 

Dünya Gazetesi’den  Dilek FİDAN’a demeç veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Başyazıcıoğlu tekstildeki yatırımları ve hedeflerinden bahsetti.

Tekstil sektöründe Ar-Ge faaliyetleri ile dikkat çeken şirketleri ‘Bamen’in Başyazıcı Grubu’nun lokomotifi konumunda olduğunun altını çizen Başyazıcıoğlu, “Bamen uluslararası standartlarda iplik üretimi ve boyama tesisleriyle, birçok dünya markasına iplik temin ediyor. 2002 yılında 55 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan firmamızda başta İtalya, Almanya, Portekiz, Sırbistan, Litvanya ve Romanya olmak üzere 30’ u aşkın ülkeye 200’ün üzerinde ürün çeşidi ile ihracat yapıyoruz. 2009 yılında faaliyete geçen bobin boya tesisi ile katma değerli üretime ağırlık vererek kalite ve hizmet çıtasını daha da yükselttik.

Mahmut Başyazıcıoğlu

Şirket iplikte dünyada en iyi 3 tedarikçiden biri olmayı hedefliyor

Amacımız 2020 yılına kadar dünyadaki en iyi tedarikçi üç iplik markası arasına girmek. Yaklaşık 5 yıldır İSO ikinci 500 listesinde yer alıyoruz.Tekstilde ihracattaki hedefimizi yüzde 70 seviyesine getirmek istiyoruz” diye konuştu. Başyazıcıoğlu, Ar-Ge merkezi kurma çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: https://www.dunya.com/sirketler/basyazici-grup-uc-sektore-odaklandi-haberi-376085

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment