Temizlikçiydi Örmeci Oldu

Malatya’da temizlik işçisi olarak çalıştığı tekstil fabrikasında iplik üretiminden makinelerin bakımına kadar her şeyi öğrenen Şehriban Şahin, OSB’de kendi örme kumaş fabrikasını kurarak önemli bir başarıya imza attı.

Malatya’da bir tekstil fabrikasında temizlik kadrosunda çalışan Şehriban Şahin, iş yerinde temizlik yapıp personele çay dağıtırken makinelerin nasıl çalıştırılacağını ve bakımını öğrendi. Şahin öğrenme kabiliyet ve yeteneğiyle müdürlüğe kadar yükseldi.

Şahin çalıştığı firmadan ayrıldıktan sonra ise kendi işinin patronu oldu. Malatya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurduğu fabrikada örme kumaş üreten Şahin, 5 kişiye de iş imkanı sağlıyor.

“Büyük firmalara kumaş imalatı yapıyoruz”

İşe 3 adet makineyle başladığını belirten Şahin, “Zamanla, çalıştıkça ilave makineler aldım. 2014’te dayım yanıma geldi, bana destek oldu, birlikte bu işletmeyi kurduk. O günden bu yana dayımla çalışıyoruz. Şu an yerimiz büyük, bu nedenle makine sayımızı artırmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şahin, 5 personelle 24 saat örme penye kumaşı ürettiklerini kaydederek, “5 makinemiz var. Aylık 60 ton kumaş üretiyoruz. Yuvarlak örme dediğimiz sistemle yapıyoruz. Malatya ve Kahramanmaraş’taki büyük firmalara kumaş imalatı yapıyoruz. Hedefim makine sayısını artırarak parkuru biraz daha genişletmek” dedi.

Kaynak: http://www.yenisafak.com/ekonomi/temizlikcilikten-patronluga-uzanan-basari-2790824

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment