İşçi Bulamayan İplik Fabrikasında 6 Ring Makinesi Çalışamıyor!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, iş gücü açığı nedeniyle birçok fabrikanın bazı kısımlarının üretim yapamadığını söyledi. Türkiye’de işsiz sayısının her geçen gün daha da arttığı düşünüldüğünde Kahramanmaraş’ta yaşanan bu durum vatandaşlarda şaşkınlığa neden oldu.

Serdar Zabun, 150 bin kişiyi istihdam eden 1000 sanayi tesisine sahip olduklarını ancak yine de birçok fabrikanın çalıştıracak işçi bulamadığını söyledi. İŞKUR verilerine göre iş için müracaat edenlerin sayısında düşüşler olduğunu ifade eden Zabun, konuşmasında,  “Çalışmak isteyen insanlarımız daha rahat, kendilerine göre daha müreffeh bir iş istiyor.

Ring İplik Tesisi işçi olmadığı için üretim yapamıyor

Üretimi düşüren tesislerden bir iplik fabrikasının Personel Müdürü Ahmet Aydın, çalıştıracak işçi bulamadıklarını söyledi. Hem İŞKUR aracılığıyla hem de fabrika dışına astığı afişle işçi aradıklarını belirten Aydın, “Eleman eksikliğimizden, işçi bulamadığımızdan dolayı makinelerimiz boş yatıyor. Her biri 1.5 milyon liraya alınan 9 milyon lira değerindeki 6 ring makinesini çalıştırıp üretim yapacak işçi bulamıyoruz” dedi.

Haber: DHA, Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/is-gucu-acigi-uretimi-dusuruyor-2089781/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment