2019 Vietnam tekstil sanayisi için nasıl bir yıl olacak?

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan bir temsilci, 2019’un tekstil ve hazırgiyim endüstrisi için hem zorlu hem de avantajlı bir yıl olacağını söyledi.

Vietnam’da Hà Nội Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrisi – Kumaş ve Konfeksiyon Aksesuarları Fuarı kapsamında 20 Eylül perşembe günü düzenlenen tekstil ve hazır giyim ihracatı beklentileri üzerine bir seminerde tekstil sanayinin 2019 yılında yaşayabileceği zorluklar tartışıldı. Seminerde konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan bir temsilci, 2019’un tekstil ve hazırgiyim endüstrisi için zorlu bir yıl olmaya devam edeceğini söyledi.

Toplantıda konuşan uzmanlar, ViệtNam’ın tekstil ve konfeksiyon sektörünün 2019 ve sonrasında Bangladeş, Kamboçya, Laos, Sri Lanka ve Myanmar’dan daha sert rekabetle karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı. Ayrıca ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının ü lkeiçin avantajlar getireceği görüşü dile getirilerek rakip ülkeler karşısında rekabet gücünün korunması gerektiği vurgulandı.

2017 yılında ABD’ye yönelik tekstil ve konfeksiyon ihracatının yüzde 40’ından fazla bir paya sahip olduğunu ve 12,8 milyar ABD dolarına ulaştığını gösterdi. sektörün toplam ihracat geliri.

ABD’ye yönelik tekstil ve konfeksiyon ihracatının bu yıl 13.8-14 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Tekstil ve konfeksiyon ihracat gelirleri, bu yılın ilk sekiz ayında 23 milyar dolar olarak gerçekleşti ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış gösterdi. 

Kaynak: http://vietnamnews.vn/economy/466239/textile-industry-must-renovate.html#0fPhs0Ge3E8WiWGR.99

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment