Premiere Vision İstanbul 9’uncu kez kapılarını açtı

Tekstil ve moda alanında trendleri belirleyen Premiere Vision, İstanbul’daki 9. sezonunu 10 – 12 Ekim tarihlerinde açtı. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Première Vision İstanbul bu sezon Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun yanı sıra; atılan sağlam adımların sonucu olarak Batı Avrupa’dan da ziyaretçileri ağırladı.

Moda ve tekstil sektörlerinin öncü organizasyonu Premiere Vision, İstanbul’da gerçekleştireceği 9. sezonuna, hedeflerini hayata geçirdiği istikrar tablosuyla ‘merhaba’ dedi. 10 – 12 Ekim tarihleri arasındaki görkemli moda ve tekstil gösterisini İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecek olan Premiere Vision İstanbul’a, 2019/20 Sonbahar – Kış sezonunun trendlerini sergileyen iplik – elyaf, kumaş, denim, aksesuar ve konfeksiyon alanındaki başarılı oyuncular katıldı. Bu sezon ilk olarak 11 konfeksiyon üreticisi, yeni sezon örneklerini, bu önemli fuarda ziyaretçilere sunma fırsatı buldu.

Premiere Vision İstanbul, yenilenmiş bu sezonunda Avrupa ve Orta Doğu’dan daha fazla ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor. 30 yeni katılımcı ile tekstil ve moda alanında toplamda en iyi 85 seçkin yerli ve yabancı ismin boy göstereceği Premiere Vision İstanbul yurt dışından hazır giyim markalarını Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor. Premiere Vision 9.sezonu ile Doğu ve Batı arasındaki ‘moda köprüsü’ misyonunu daha da güçlendirerek hayata geçirmeyi amaçlıyor.

TEKSTİL VE MODANIN HER BİR YAPITAŞI PREMIERE VISION’DA

Première Vision Uluslararası Fuarlar Direktörü Guglielmo Olearo, Premiere Vision İstanbul’un dört yıl içerisinde, yakın tedarik için önemli ve vazgeçilmez bir platform olmayı başardığını belirtti. Bu sezon, hazır giyim üreticilerinin de fuara geniş sayıda katılımı ile talepkar ve hızlı teslimat konusunda hassas olan moda markalarının yüksek beklentilerinin karşılanacağını da belirten Olearo, Premiere Vision’un yükselen başarı grafiği ile ilgili de ‘Türk moda sektörü ile paylaştığımız ortak vizyonun bir göstergesi’ dedi. TOBB, ITHIB, ITKIB, UTIB, ATHIB, EIB ve TGSD gibi sektörün önde gelen tüm kuruluşlarına destekleri için teşekkürlerini sunmayı ihmal etmeyen Olearo, Premiere Vision İstanbul’un bu yeni sezonuna katılımcıların gösterdiği yoğun ilgiyi görmekten de çok memnun olduğunu belirtti.

SONBAHAR-KIŞ 2019/20 SEZONUNA BAKIŞ

İplik – elyaf, kumaş, denim, aksesuar ve konfeksiyon gibi çeşitli ve farklı alanlardan başarılı oyuncular Premiere Vision İstanbul’da 2019/20 Sonbahar – Kış sezonunun örneklerini sergileniyor. Her yıl olduğu gibi trend alanında sezonun ana trendleri ve renk paletleri hakkında da ipuçları veriliyor.

Sonbahar – Kış 2019/20 sezonu renk ve kumaş şifrelerinin ziyaretçilerle paylaşılacağı Premiere Vision İstanbul’daki klasikleşmiş etkinliklerden biri de “Let’s Talk About Fashion”. Fuarın gerçekleştirileceği üç gün boyunca Première Vision Moda Departmanı Direktör Yardımcısı Julie Greux, 1’er saat boyunca Sonbahar – Kış Sezonu’nu, 360 derecelik bakış açısıyla anlatılıyor.

İSTANBUL MODERN İŞBİRLİĞİYLE SANAT ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR

Première Vision İstanbul’da ayrıca geçtiğimiz sezon İstanbul Modern işbirliğiyle büyük yankı uyandıran “Motivasyonel Sanat Atölyeleri” bu sezon da devam edecek. Seçkin Pirim, Çağrı Küçüksayraç gibi sanatçıların yönetimindeki atölyelerde kumaş, doku, yüzey ve tasarım kavramları çerçevesinde katılımcılara hayal güçlerini tetikleyen, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri deneyimler sunuluyor.

Bu yıl Première Vision İstanbul’un Ekim 2017 sezonundan bu yana YKK ile gerçekleştirdiği Open Fashion Studio, bu defa hem Okan Üniversitesi hem de Marmara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşecek ve canlı tasarım performansları Premiere Vision İstanbul’da sahne alıyor. Atölye çalışmasında moda tasarımı öğrencilerinden oluşan dört ekip, fuar süresince Gökhan Tekstil, Özel Tekstil, Ülteks, Özlem Kumaş, Yalçın Tekstil, Satab gibi projeye destek veren fuar katılımcılarının sağladığı kumaşları kullanarak sürdürebilirlik temasıyla bomber ceket tasarlıyor. Tasarımlar Open Fashion Studio’nun mentor tasarımcısı aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özlem Kaya’nın da içinde bulunduğu jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Première Vision İstanbul, genç tasarımcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve geleceğe taşımak için sadece İstanbul’da değil, dünyada gerçekleştirdiği diğer fuarlarda da benzer çalışmaları gerçekleştiriyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment