Mısır Hükümeti tekstil sanayini canlandırmak için çalışma başlattı

Tekstilden sorumlu Bakan, önümüzdeki 3 yıl boyunca Mısır’ın tekstil sektörünü yeniden canlandırma planın için çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Kamu Sektörü Bakanı Hisham Tawfiq, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, üç yıl boyunca uygulanacak olan destek projesiyle iplik ve dokuma endüstrisi için kapsamlı bir kalkınma planının başlatıldığını duyurdu. Tawfiq, planın boyama ve işleme yoluyla geliştirilmesini de kapsayacağını söyledi.

Cotton, Spinning, Weaving and Clothing Holding’in Mahalla al-Kubra şehrinde bulunan Misr Spinning & Weaving Company’ye yaptığı ziyarette bu açıklamayı yapan bakan şirketin kalkınma planının tek vardiyada operasyonel kapasiteyi artırmayı ve iş vardiyalarını artırmayı, böylece üretim kapasitesini artırmayı hedeflediğini açıkladı.

Şirketin yönetim kurulu ve çalışan temsilcileri ile yaptığı görüşmede Tawfiq, ürünler için maliyet ve fiyatlandırma sistemlerinin iyileştirilmesi, etkin bir pazarlama planı geliştirilmesi ve yeni ihracat pazarlarının açılması ihtiyacının altını çizdi.

“Küresel pazarda rekabet etmek için tekstil ve giyim sektörlerini teşvik etmeliyiz” diyen Tawfiq, şirketin varlıklarını bir sonraki aşamada küresel ve uluslararası ekonomik ve yatırım ortamına uygun uluslararası ve devlet standartlarına göre yeniden yapılandırmaya ve yönetmeye yönelik bir plan geliştirme gereğini vurguladı.

Kaynak: http://cairoherald.com/minister-says-plan-underway-to-revive-egypts-textile-industry-during-next-3-years/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment