ITMA ASIA + CITME fuarı Çin’de başladı

6. ITMA ASYA + CITME 2018 Fuarı, 15 Ekimde Çin’inin Şangay şehrinde başladı.

Fuar, 180.000 metrekarelik sergi alanından oluşuyor ve 28 ülkeden toplam 1,733 katılımcıyı ağırlıyor.

CEMATEX’in başkanı Fritz P. Mayer şunları söyledi: “Her ITMA ASIA + CITME fuarı, Avrupa katılımcıları tarafından en son teknolojilerin ilginç bir sunumunu sunuyor. Fuarda bu yıl otomasyon ve sürdürülebilir üretimin yanı sıra teknik tekstiller ve nonwoven malzemelerin üretimi için geniş bir çözüm yelpazesi olacak. ”

Çin Tekstil Makineleri Birliği (CTMA) başkanı Wang Shutian şunları ekledi: “Birleşik gösteriler, endüstri üyelerine iş yürütmek için yararlı bir platform sunuyor ve yeni trendler hakkında bilgi ediniyor. Bu nedenle, hem büyük hem de yükselen oyuncuların, anlamlı endüstri işbirliği, diyalog ve ağ iletişimi için önemli olduklarından, katılımlarından dolayı çok memnunuz. ”

Fuara Türkiye’den 10 firma katıldı. En fazla katılım 68.000 metrekareden fazla net sergi alanı ile Çin’den oldu. Asya katılımı açısından, Japonya 3.500 metrekarelik net alan ile ikinci sırada gelirken Tayvan 2.500 metrekare ile üçüncü sırada geldi.

Fuarda en fazla alanı iplik teknolojileri aldı

Ürün kategorilerine göre, iplik eğirme, toplam sergi alanının yüzde 22’sini işgal eden en büyük sektör oldu. Finiş makineleri yüzde 20 ile bir sonraki en büyük grubu oluşturuyor. Örme (yüzde 19) ve dokuma (yüzde 17) izliyor.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment