Esenyurt’ta iki fabrikada yangın

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir palet fabrikasında sabah saatlerinde çıkan yangın iki fabrikaya daha sıçradı. İki fabrikada maddi hasar olurken ölen ve yaralanan olmadı.

Bu sabah saat 07.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle Anadolu Palet isimli fabrikada yangın çıktı. Hızla yayılan yangın bitişiğindeki bir diğer fabrikaya daha yayılınca yangının boyutları genişledi.

NTV’ye yayınına bağlanan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, yangınla ilgili son durumu anlattı.

Alatepe, “Buranın palet fabrikası olması çam ağaçlarıyla yapılan paletler nedeniyle yangının boyutu büyük oluyor. Yangının nasıl başladığını bilmiyoruz. Yanında atıl bir iş merkezi ve fabrikaya sıçramış durumda. Burada daha fazla yayacak birşey ve yerleşim yok. Fabrikalarda kimyasal ürün yok. Burada bir tanesi özellikle gece çalışan olabilir deniyor. Oradaki bekçilerin verdiği bilgiye göre çalışan kimse yok. Şu an için can kaybı yok. Yangın kısmen kontrol altına alındı. Rüzgarın olmaması durumunda biz baskılayabiliriz deniyor. Ama olmaması durumunda havadan da müdahale yapılabilir” dedi.

Yangından etkilenen fabrikalar: Anadolu Palet ve Kevgeb Metal

Editör notu: Yangında bir üçüncü fabrikanın daha yangından etkilendiği belirtiliyordu ancak ajansımızı arayan bir firma yetkilisi kendilerinde bir zarar meydana gelmediğini bildirmiştir.

Son Dakika!

Esenyurt’ta bir palet fabrikasında çıkan ve çevredeki iki iş yerine daha sıçrayan yangınla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, fabrika bahçesinde ateş yakarak yangının çıkmasına neden oldukları iddiasıyla Afgan uyruklu 2 çalışan gözaltına alındı.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment