InterDye & Textile Printing Eurasia Fuarı yapıldı

Tekstil kimyacılarını buluşturan InterDye & Textile Printing Eurasia Fuarı, İstanbul’da yapıldı.

İki yılda bir düzenlenen ve bu sene 5’incisi gerçekleştirilen InterDye & Textile Printing Eurasia Fuarı 25-27 Ekim günlerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

TTTSD Başkanı Vehbi Canpolat, fuarın, tekstil terbiye sektörü için çok önemli olduğunu belirterek  “Tekstil terbiye sektörü olarak bu fuarı ana ham madde olan boya kimyasal kısmında dünyaya açılma kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle her yıl daha da globalleşerek, bu yıl Hindistan, Çin, Pakistan, İsviçre, İtalya, İspanya, Endonezya gibi 17 farklı ülkeden 116 olan katılımcı firma sayımızın 2 katına çıkacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu tip fuarların büyümesinin kendileri için iki önemli katkısı olacağını kaydeden Canpolat, “Birincisi ‘boya kimyasalı nasıl üretiriz’ konusunda daha çabuk gelişebiliriz ki tekstil sektörümüz bu kadar yol kat etmişken halen tekstil boyası üretemiyor olmamız sektörümüz ve ülkemiz için çok üzücü. İkincisi sektörün rekabet edebilir hale gelmesi için daha uygun fiyatlarla ve daha yeni ürüne nasıl ulaşılabileceği konusunda bilgi edinebiliriz. Sadece katılımcı değil ziyaretçi sayısı da bizim için çok önemliydi. Bu fuarı sektör için çok gerekli ve geliştirilmesi gereken bir fuar olarak görüyorum. Firmalar tarafında katılımı oldukça başarılı buluyorum.”Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği’nden (TTTSD) yapılan açıklamaya göre,

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment