Tekstil makine imalatçısı Has Group konkordato talep etti

Tekstil finisaj ve ram makineleri üreten Türkiye’nin sayılı makine imalatçılarından biri olan HAS GROUP MAKİNA ENDÜSTRİ ANONİM ŞİRKETİ mahkemeye başvurarak konkordato talebinde bulundu.

Mahkeme duruşma sonrası 16.10.2018 tarihi saat 10:30’dan itibaren 3 AY SÜREYLE GEÇİCİ MÜHLET VERDİ.

Alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle Mahkememize müracaat ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen tebliğ olunur.

HAS GROUP MAKİNA

Has Dış Ticaret unvanı ile ilk olarak 1991 yılında kurulan şirket,  teknolojiye her yıl yaptığı yatırımlar ile sürekli bir gelişme sağlamış ve 2011 yılında HAS GROUP adını almıştır.

Dünyada tekstil finisaj makineleri üretiminde söz sahibi konumda olan HAS GROUP, örgü, dokuma, denim, ev tekstili, teknik tekstiller ve halı ürün grupları için, her ihtiyaca özel geliştiren tekstil finisaj makinelerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Üretimin yanı sıra kurulum ve satış sonrası servis hizmetleri de bulunmaktadır. 0’tan fazla ülkede çalışan makineleri bulunan, 30’dan fazla ülkede yerel mümessiller ile hem satış hem de satış sonrası servis anlamında temsil edilen HAS GROUP, hem iç hem de dış pazarlar da günden güne büyüyerek yoluna devam etmektedir.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment