‘Bursa Textile Show’ Fuarı kapılarını açtı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde tekstil sektöründe ihracata güç katacak ‘Bursa Textile Show’ Fuarı ilk kez kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara, UR-GE ve Ticari Safari projeleri kapsamında yaklaşık 50 ülkeden 350’e yakın iş insanı katılıyor.

BTSO, Türkiye’nin tekstil başkenti Bursa’da, sektöre hareket kazandıracak ihracat atağına devam ediyor. UTİB’in de destekleriyle düzenlenen fuar, 16 Kasım’a kadar Merinos AKKM’de ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın açılış töreninde konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Tekstil UR-GE Projesi kapsamında şimdiye kadar 4 ayrı alım heyeti programı düzenlediklerini dile getirdi.

“BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR”

BTSO Başkanı Burkay, Bursa’nın tekstilde Türkiye’nin en önemli marka şehirlerinden birisi olduğunu ifade etti. BTSO olarak firmaların dış ticaret hacmini artıracak makro projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Burkay, fuara yaklaşık 50 ülkeden 350’den fazla iş insanının katıldığını söyledi. Tekstil sektöründe iş hacmine ivme kazandıracak fuarda 90’a yakın firmanın stant açtığını dile getiren Başkan Burkay, “Daha önce alım heyeti şeklinde gerçekleşen organizasyonlarımız, bu yıl ilk defa fuar kimliği kazandı. İş dünyası olarak ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonuyla firmalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment