Giyim aksesuar ürünlerine ek vergi geldi

Birçok ürün grubuna 30 Eylül 2020 tarihine kadar %30’a varan, 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren ise %25’e varan oranlarda İlave Gümrük Vergisi Getirilmiştir. Yayımlanan Resmî Gazeteye bazı Konfeksiyon Yan Sanayi Ürün gruplarına İlave Gümrük Vergisi getirildi.

Ek vergi getirilen tüm ürünler;

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar.

11 Mayıs 2020 Tarihinde İlave Gümrük Vergisi Getirilen Ürünlerin Tamamı için: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200511M1-2.pdf

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment