İHKİB, Moskova’da Çıtayı 1 Milyar Dolara Çıkardı

10 milyar dolarlık hazır giyim ithalatı gerçekleştiren Rusya’da Türk moda endüstrisinin her geçen gün daha da güçlendiğini söyleyen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, gelecek bir iki yıl içinde ihracatı 400 milyon dolarlardan 1 milyar dolara taşıyacaklarını bildirdi.

Tasarım, trend ve tanıtıma odaklanan Türk hazır giyim sektörü, Moskova’da düzenlenen Collection Premiere Moscow (CPM) Fuarı’nda büyük beğeni toplarken, gelecek birkaç yıl içinde Rusya’ya yapılan ihracatı zirveye taşımayı amaçlıyor.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) patronajında fuara katılan firmalar tasarımda fark yaratan ürünleriyle dikkat çektiler. Fuar alanı içinde yeni oluşturulan “CPM Style” salonunda, Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül’ün de aralarında bulunduğu 9 Türk tasarımcı ürünlerini sergiledi.

Türk hazır giyim sektörünün önde gelen pazarları içinde üst sıralarda yer alan Rusya’daki fuara Mavi, Gizia, Bisse, Altınyıldız, AVVA, Sabri Özel gibi markaların da yer aldığı yaklaşık 100 firma katıldı.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment