Egeli Hazırgiyim İhracatçılarına Ödül

Egeli hazır giyim ve konfeksiyon ihracatçılarında ödül coşkusu yaşanıyor. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği 2013 yılında 2.5 milyon dolar ve üzerinde ihracat yaparak Türkiye’ye 1.1 milyar dolar döviz kazandıran 67 üyesini ödüllendirdi. Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen ödül töreninde firmalara 4 ayrı kategoride ödülleri verildi. Ege Bölgesi’nde ilk üç sırada yer alan Üniteks Tekstil, Sun Tekstil ve Spot Tekstil platin ödülün sahibi oldu.

Törende konuşan Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, dün toprağa verilen sektörün duayeni Bülent Özkul’u anarak söze başladı. Kızılgüneşler, “Bugün Bülent Özkul ağabeyimizi toprağa verdik. Kendisi Türk konfeksiyon dünyasına vizyon getiren insanların başında gelmiştir. Sektörümüze başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Dış pazarlarda rekabetin her geçen gün daha da çetinleştiği bir dönemde hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün 2013 yılı ihracat performansıyla Ege Bölgesi’nde en parlak sektörlerinden biri olduğunu anlatan Kızılgüneşler, “Hazırgiyim ve konfeksiyonun en önemli ihraç pazarı olan Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanan ekonomik kriz ve birçok ülkenin içerisinde yer aldığı finansal darboğazlara rağmen 2013 yılı ihracat performansımız gayet olumlu bir seyir izledi ve ihracatımız 1,27 milyar dolara ulaştı. Hazır giyim sektörümüz bölgemizin itici gücü olmaya devam ediyor. Ege’den yapılan her 10 dolar ihracatın 1 dolarlık kısmını sektörümüz tek başına gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu

Share this post:

Related Posts

Comments are closed.