İHKİB başkan adayından mevcut başkana ağır eleştiriler

Hikmet-Tanrıverdi--3

Hikmet Tanrıverdi

Denim Sanayicileri Derneği (DENİMDER) Başkanı ve Redstar Jeans’in sahibi Nedim Özbek, mevcut Başkan Hikmet Tanrıverdi, tekrardan aday olacağını açıklayınca, ihracatçıların bir kısmından reaksiyonlar yükseldi.

Türkiye Denim Sanayicileri Derneği (DENİMDER) Başkanı ve Redstar Jeans’in sahibi Nedim Özbek, başkan olması yönünde talepler geldiğini ancak böyle bir niyeti bulunmadığı ortaya koyarak “Türkiye’nin en mühim birliklerinden İHKİB, ehil olmayan kişilerce yönetiliyor” diye belirtti. Özbek şu açıklamayı yaptı: “Başkan ve üyelerin çok büyük bölümünün toplam ihracatı nedir? Bir ikna ediciliği yok. Gerçekten bu işi yapan biri başkan olsun. Temsil kabiliyeti olan biri gelsin. Eğitimiyle, yabancı diliyle, işiyle hepimizi temsil eden biri olmalı. Tekstil ihracatçısı bile olmayan, kendi şirketini yönetemeyen veya dış alış-veriş şirketlerinin temsilcileri tekstil ihracatçısını nasıl yönetebilir? Birlik yönetimindeki isimler malesef sektörü temsil edecek, sorunlarını ve çözümlerini üretebilecek ve sektörü büyütecek isimler değil. En çok büyük problemimiz hizmet değil koltuk sevdamız. Bizi temsil edecek, hak eden biri gelsin onu destekleyelim.”

Mevcut Başkan Hikmet Tanrıverdi, tekrardan aday olacağını açıklayınca, ihracatçıların bir kısmından reaksiyonlar yükseldi. Türkiye Denim Sanayicileri Derneği (DENİMDER) Başkanı ve Redstar Jeans’in sahibi Nedim Özbek, başkan olması yönünde talepler geldiğini ancak böyle bir niyeti bulunmadığı ortaya koyarak “Türkiye’nin en mühim birliklerinden İHKİB, ehil olmayan kişilerce yönetiliyor” diye belirtti. Özbek şu açıklamayı yaptı: “Başkan ve üyelerin çok büyük bölümünün toplam ihracatı nedir? Bir ikna ediciliği yok. Gerçekten bu işi yapan biri başkan olsun. Temsil kabiliyeti olan biri gelsin. Eğitimiyle, yabancı diliyle, işiyle hepimizi temsil eden biri olmalı. Tekstil ihracatçısı bile olmayan, kendi şirketini yönetemeyen veya dış alış-veriş şirketlerinin temsilcileri tekstil ihracatçısını nasıl yönetebilir? Birlik yönetimindeki isimler malesef sektörü temsil edecek, sorunlarını ve çözümlerini üretebilecek ve sektörü büyütecek isimler değil. En çok büyük problemimiz hizmet değil koltuk sevdamız. Bizi temsil edecek, hak eden biri gelsin onu destekleyelim.”

 

Share this post:

Related Posts

Comments are closed.