7. İstanbul Moda Konferansı, 8-9 Mayıs tarihlerinde başlıyor

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin ev sahipliğinde, moda dünyasının devrim yaratan liderlerini biraraya getiren 7. İstanbul Moda Konferansı, 8-9 Mayıs tarihlerinde başlıyor. Shangri-La Bosphorus’ta düzenlenecek konferansa yaklaşık 40 ülkeden çok sayıda temsilcinin de katılması bekleniyor.

Her yıl dünyaca ünlü markaların CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlarını ağırlayan İstanbul Moda Konferansı bu yıl 7’inci kez düzenleniyor. Dünya çapında önemli isimlerin katıldığı konferansta sektöre ayna tutulurken; yeni iş modelleri ve markalaşma değerlendirilecek.

Kişiye özel tasarım, “Tom Ford” ile hayat buluyor…

Bu yılki konferansın konuşmacıları arasında; Tom Ford Uluslararası “Made to Measure” yöneticisi Luigi D’Orsogno Bucci, her sezon farklı temalarla hazırladığı koleksiyonlarıyla ünlü Uniqlo’nun Grup Başkan Yardımcısı Yoshihiro Kunii, Cotton Council Türkiye Program Direktörü Marsha Powell, Arcadia Group Tedarik Dire

ktörü John Bennett ve PGDS Consulting Başkanı Piergiorgio Dal Santo gibi isimler deneyimlerini sunarken modanın değişen yüzüne dair paylaşımlarda bulunacak.

2 gün boyunca sürecek konferansta “Lüks pazarı”, “Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründe Global Liderlik”, “Türk Markaları Oturumu”, Tasarım, Moda ve İstanbul” gibi ana temalı oturumların yanı sıra, konferansın ikinci günü; üretici ve alıcı firmaların farklı iş fırsatları yaratabileceği özel görüşmelerle devam edecek.

ABD, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya ve Japonya gibi pek çok uluslararası ülke yetkilisinin yanı sıra Türkiye’de ofisi bulunan yaklaşık 35 alım grubu temsilcisi de bu görüşmeler de bulunacak.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment