Günkar Tekstil iflas erteleme istedi

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Vekili de olan Kemal Güneş’in kurucusu olduğu Günkar Grubu’nun amiral gemisi konumunda olan şirketi Günkar Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd, Şti. Günkar Tekstil için iflas erteleme başvurusu 7 Kasım’da yapıldı. Başvuru dilekçesinde grup şirketlerinin bin 700 kişiye istihdam sağladıkları belirtilerek yurtiçinde 302 bayinin olduğu ifade edildi.

sunsetSunset Mayo için iflas erteleme istendi. Şirkete kayyum atandı. Hürriyet’teki habere göre bin 700’e yakın kişinin çalıştığı Günkar Grubun amiral şirketi Günkar Tekstil için mahkeme tedbir kararı verdi. Bu karar, bu yılın içinde yapılan en büyük iflas erteleme başvurusu olarak kayıtlara geçti.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARLA ÇALIŞIYOR

Hugo Boss, Mark and Spencer, Zara, Diesel, gibi dünyaca ünlü markaların örme dış giyim üretiminin yapıldığı vurgulanan dilekçede, mali sıkıntıya düşme nedenlerine de açıklandı. Buna göre, Türkiye ekonomisindeki genel durgunluk, tekstildeki daralma, ihracat yapılan ülkelerde yaşanan sıkıntılar, alacakların tahsil edilememesi nedeni ile kullanılan kısa vadeli krediler şirketi zora soktu. Mali sıkıntıya girilmesine neden olan bir diğer unsurun ise kurlardaki yükseliş olduğuna işaret edildi.

ŞİRKETİN BORCU

Şirktin aktifinde 114 milyon 489 bin TL bulunduğuna işaret edilen dilekçede şirket borçlarının 125 milyon 443 bin TL olduğu, şirketin borca batıklık miktarının 11 milyon TL’ye yaklaştığı ifade edildi.

Share this post:

Related Posts

Comments are closed.