Budak Tekstil/Ali Sarıgül: “Kurdaki oynamalar piyasayı olumsuz etkiliyor”

1-RESİM2

Ali Sarıgül / Budak Tekstil Yön. Kur. Bşk.

Jakar ve fantazi örme kumaş üretiminde sektörün tanınmış firmalarından biri olan Budak Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sarıgül, kurdaki oynaklık ve dış pazarlardaki sıkıntılar nedeniyle örme piyasasında siparişlerde hissedilir bir azalma olduğunu söyledi.

Örme piyasasının son üç aydır bir sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Ali Sarıgül, özellikle doların yükselmesi ve avronun değer kaybetmesinin piyasada tedirginlik yarattığını dile getirdi.

Dolarla alınan hammaddede maliyetlerin çok arttığının altını çizen Sarıgül, bu zor ortamda fiyat vermenin de güçleştiğini belirterek şunları söyledi: “Beyzik ürünlerde her zaman iş var ancak para kazandırmıyor. Jakarda ve özellikli kumaşlarda ise yoğun olmamakla birlikte ara ara siparişler oluyor. İşini iyi yapan, müşterinin beklentilerine yanıt verebilenler ne olursa olsun çalışıyorlar. Tek sıkıntı doların nerede duracağının bilinmemesi.

Ali Sarıgül, sitemize yaptığı açıklamada son olarak  yatırımlar konusunda değindi. Firma olarak yatırıma istekli olduklarını ancak 2015 yılı için planladıkları makine yatırımlarını kurdaki düzensizlikler, yaklaşan seçimler nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını dile getiren Sarıgül, 12-19 Kasım günleri arasında Milano’da yapılacak ITMA fuarından sonra ne yapılıp yapılmayacağına karar vereceklerini söyledi.


ALİ SARIGÜL KİMDİR?

Aslen Sivaslı olan Ali Sarıgül İstanbul’a 36 yıl önce geldi. Ticaret lisesi eğitimi aldı. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat okudu. Üniversiteyi bitirdikten sonra Maliye Ana Bilim Dalında Yüksek lisans eğitimi aldı. Asıl mesleği iktisat ve mali müşavirlik olan Ali Sarıgül, 1991 yılından itibaren örme sektörüne adım atarak Budak Tekstil’i kurdu. Evli ve iki çocuk sahibi olan Sarıgül, iyi derecede İngilizce biliyor.

1logoBUDAK TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
BEYKENT, ADNAN KAHVECİ MAH.GÜLYALI CAD.NO:4
GÜRPINAR BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL
Tel 1 : 0212 482 82 45 Pbx
Tel 2 : 0212 855 12 24
FAX : 0212 482 42 72

Share this post:

Related Posts

Comments are closed.