Çift Geyik Karaca 2015’te 200 milyon TL ciro hedefliyor

1917’de kurulan ‘Çift Geyik Karaca’yı, 2005 yılında tüm faaliyetleri durmuş vaziyetteyken Tekfen Holding’den alan Mahmutpaşa firması Narin Triko’nun sahibi Güneş ailesi, 10 yılda, 10’u yurtdışında 112 mağaza açtı. Yakında Güney Afrika’da 4 yeni mağaza birden açacaklarını söyleyen Çift Geyik Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, bu yıl 200 milyon lira ciro beklediklerini açıkladı.

güneş

Hürriyet Gazetesi’ne röportaj veren Cüneyt Güneş 2010’da sektörün en iyi üst yöneticilerini de transfer ettik ve daha hızlı yayıldık. Şu anda 112 mağazamız var. İtalyan tasarımcılarla çalışıyoruz ve yılda 2 milyon adetlik üretim yapıyoruz.” dedi.

Karaca kadın mağazası çok yakında açılıyor
KARACA çatısı altında, genç erkekler için giyim markası olarak Toss’u kurduklarını da söyleyen Cüneyt Güneş, şöyle devam ediyor: “Şu anda 4 tane Toss mağazamız var. Bu arada Karaca’nın kadın giyimi için de ilk mağazamızı çok yakında açıyoruz. 2012’de başladığımız kadın giyimin ciromuz içindeki payı çok kısa sürede yüzde 25’e ulaştı. Kadında da ayrı zincir olarak büyüme planlıyoruz. Bayrampaşa’daki Narin Triko fabrikamızı Adapazarı’na taşıyacağız. 70 bin metrekare kapalı alana üretim ve lojjistik yatırımı yapıyoruz. Grubumuzda çalışan sayımız 1.100 kişi civarında. Yeni yatırımla bu daha da büyüyecek.” Devamı Hürriyet Gazetesinde…

Haber: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28535126.asp

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment