DeFacto Batman’da triko fabrikası kuruyor

Merkezi İstanbul’da bulunan Defacto mağaza zincirinin 2015 yılı içinde Batman’da triko fabrikası açacağı ve 500 kişiye iş imkanı sunacağı bildirildi.

defacto-logo

Bu müjdeli haberi Batman İşkur İl Müdürü Besim Eviz verdi. Batman Çağdaş gazetesine demeç veren Eviz, Batman’daki işsizliği tekstil yatırımlarıyla azaltmaya çalıştıklarını belirterek Defacto’nun Batman’da havaalanı caddesi üzerinde açacağı triko tesisinde 500 kişiye istihdam alanı açılacağını açıkladı.

Bu firmanın üst düzey yöneticilerinin Batman’da Organize Sanayi Bölgesinde yer baktığını ve bir arsayı fabrika için aldıkları bilgisini veren Eviz, bu yatırımın tamamlanmasıyla bölgede işsiz genç sayısının azalacağını kaydetti.

Eviz’in duyurduğu bir başka müjde ise Gama tekstilin yatırımı ile ilgili oldu. Eviz, Nisan’ın son haftasında Gama iplik fabrikasının temelinin atacağını, bu özellikli yatırımlarla tekstilin yan kolları da Batman’a gelmeye başladığını dile getirdi. Eviz, kumaş, “boya ve iplik fabrikalarının açılmasıyla kentte işsizlik oranını büyük ölçüde düşürecektir” diye konuştu.

Kaynak: http://www.batmancagdas.com/gundem/gecici-is-umudu-h39136.html

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment