Karadeniz Örme örme sektörünün öncülerinden biri

02Karadeniz Örme Şirketler Grubu’nun ilk firması olan Karadeniz Örme Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş., 1979 yılında AKAYDIN Ailesi tarafından İstanbul’ da kuruldu. Konusunda uzman kadrosuyla “SÜREKLİ KALİTE” anlayışı ile çalışan firma; ilk kurulduğunda sadece iplik ve kumaş ticareti ile iştigal ediyordu. Gelişene piyasa şartları ile birlikte firma üretime geçti.

Bugün İstanbul’da Yenibosna’da 10.000 m2 alanda faaliyetlerini sürdüren Karadeniz Örme, yıllık 4 bin ton muhtelif yuvarlak örme kumaş üretim kapasitesine sahip olup üretimini yurt içine ve yurt dışına satmaktadır.

Avrupa’da mevcut “Mode Milano SPZOO” üzerinden çeşitli Avrupa ülkelerinde kumaş ihracatı firmada 70’in üzerinde yuvarlak örgü makinesiyle aylık 400 ton üretim yapmaktadır. Jakar ve Ringel yapan makinalarına sahip olan firma tonajlı siparişleri çok seri bir şekilde yapıp, teslim edebilecek sistemi bünyesinde kurmayı başarmıştır. Karadeniz Örme, ISO 9001 ve Control Union Certifications belgelerine sahiptir. http://www.karadenizorme.com

 

karadeniz örme

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment