CLS Tekstil, Ordu’da çalıştıracak personel bulamıyor

cls-tekstil2011 yılında Gürgentepe’de 2000 metrekare kapalı alanda, 2013 yılında Gölköy ilçesinde 5000 metrekare kapalı alanda faaliyete geçen ve dünyaca tanınan LC Waikiki firmasına çocuk giyimi üzerine üretim yapan CLS Tekstil, toplam 720 çalışanıyla her iki komşu ilçenin istihdam kapısı oldu. Ancak çalıştıracak personel bulmak ilçede sorun haline geldi.

cls tekstilİş adamları Recep Çalış ve Eyüp Çalış’ın ortaklığında faaliyete geçtiği ilk dönemde 200 kişiyle hizmet vermeye başlayan ve aradan geçen zaman içerisinde kapasitesini ve istihdam sayısını arttıran ve tesis sayısını iki’ye çıkaran CLS Teksktil, istihdam sayısını 1000’e ulaştırmayı hedefliyor. Ancak firma ilçede tekstilde çalışacak kimseyi bulamıyor. İŞKUR’un desteğine rağmen istihdam edecek personel bulamadıklarını söyleyen Fabrika Müdürü Eyüp Çalış da ilçeye önemli bir yatırım kazandırdıklarını, ancak en önemli sorunlarının işçi bulmak olduğunu söyledi.

Personel bulamamaktan işletmenin büyüyemediğini belirten bir başka kişi ise Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert. AA muhabirine açıklamalarda bulunan Mert, ilçelerine uzun uğraşlar sonucu kazandırdıkları fabrikanın faaliyete geçmesinden duydukları mutluluğu dile getirerek, “Biz aslında 250-300 kişinin çalışabileceği küçük bir fabrika kurmayı düşünüyorduk. Ancak ilerleyen süreç, ilçemize daha büyük bir fabrika kurmamız gerektiğini gösterdi. Hem Gölköy hem de komşu ilçelerden göç alabileceğimiz bir fabrika olması gerekiyordu. Bunun için kolları sıvadık ve 8 bin 600 metrekare arsa üzerine kurulu, 6 bin metrekare kapalı alanı bulunan bu fabrikayı bir yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Yaklaşık bir yıldır üretim yapılıyor” diye konuştu. HABERİN DEVAMI

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment