Enesler Tekstil’in örme kumaş kapasitesi aylık 500 ton

01Sektörümüzün yıldız firmalarını tanımaya deva mediyoruz. Bu haftaki başarılı firmamız Enesler Tekstil Örme firması. Çorlu Çerkezköy’defaaliyet gösteren Enesler örme kumaş alanında ülkemizin örnek firmalarından biridir.

1986 yılında kurulan Enesler Örme Tekstil, 1994 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern tesislerine geçerek üretimine burada devam etti. Firma, 33.000 m2 arsa üzerine toplam 20.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde örme kumaş, kumaş boyama ve apre yapmaktadır. Yaptığı yatırımlarla bölgede, tekstil konusunda örnek bir tesis konumunda olan Enesler Örme Tekstil, Avrupa ve Asya ülkelerine her yıl hacmini katlayarak artırdığı oranlarda ihracat yapmaktadır.

Örme Kumaş
Enesler, istenilen çeşitte örme kumaşı, istenilen en ve gramajda üretebilmektedir. Firmanın aylık kapasitesi 500 tondur.

Kumaş Boyama
Firmanın kumaş boyama kapasitesi aylık 500 ton olup pamuk, polyester, polyamid, akrilik ve viskon kumaşlar, istenen renk ve özelliklere göre boyanabilmektedir. Avrupa menşeili ve en son teknoloji ürünü makinelerle yapılan boyama, insan sağlığına zararlı olmayan boyalarla, boyanın kimyasal özellikleri en önemli kriter olarak baz alınıp yapılmakta; rengin haslığı, zamanla solmaması, %100 gerçek renkleri yansıtması esasına göre yapılmaktadır.

Terbiye
3 adet kumaş fikse makinesine sahip olan Enesler’in kumaş terbiye kapasitesi aylık 900 tondur. Kadife kumaştan polar kumaşa bütün kumaşların en güzel tuşeye, en doğru dokuya sahip olması için gerekli bütün ara proseslerde ihtiyaç duyulan tüm makine parkuru mevcut olup; tüm makine parkuru, Avrupa menşeili ve en son teknolojiyle, dünyada olabilecek, alanındaki en iyi makineler baz alınarak düzenlenmiştir. http://www.enesler.com/

01

07

10

17

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment