Migiboy Tekstil üç fabrikasıyla entegre bir firma

migiboy logo1997 yılında kurulan Migiboy Tekstil, yaklaşık 750 kişinin görev yaptığı bir dev tekstil kuruluşu olup her türlü örme ve dokuma kumaş üretimini gerçekleştirmektedir. Firma üretiği ürünleri iç pazara ve çeşitli ülkelere ihracat yaparak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Migiboy Tekstil iplik, boya, apre, örme ve konfeksiyon alanındaki tecrübesiyle Türk tekstil sektörünün lider kuruluşları arasında yer aldığı gibi İnşaat, Enerji ve Otelcilik sektörlerinde de artan yatırımlarıyla büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Migiboy’un tekstil alanında faaliyet gösteren üç fabrikası bulunuyor. Bu fabrikalardan biri Çorlu’dadır. Burada örme kumaş, boya ve baskı işleri yapılmaktadır. İkinci fabrika Kahramanmaraşta bulunan iplik fabrikasıdır. Üçüncü ve oldukça modern bir fabrika ise Kırklareli’nde bulunaktadır. Bu fabrikada son teknoloji makinelerle iplik üretimi gerçekleştirilmektedir.

Migiboy Tekstil Çorlu’da bulunan Örme ve Boya-Baskı tesisi, 70.000 m2 alan içinde 25.000 m2 fabrika binasından oluşmaktadır. Migiboy Çorlu fabrikasında aylık 300 ton örme kumaş üretimi, aylık 400 ton Boyama yapılmaktadır. Baskı bölümünde ise aylık 2.000.000 m kumaşa baskısı yapılmaktadır. www.migiboy.com

corlu migiboy

corlu2

corlu migiboy2

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment