Appriva Tekstil, Bolu’da üretime başladı

Bolu apprivaYönetim merkezi İstanbul’da bulunan Appriva Tekstil Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. merkezini Bolu’ya taşıyarak yeni fabrika binasını Bolu’daki Organize Sanayi Bölgesi İlave Rezerv Alanı’na yaptı. Bay ve bayan dış giyim ve konfeksiyon ürünlerinin ihracata yönelik üretimini gerçekleştiren Appriva Tekstil, Bolu’daki fabrikasında 600 kişiye iş ve istihdam olanağı sunacak.

Yatırım süreciyle ilgili bilgiler veren Appriva Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akdağ, “Biz fabrika yatırımı kararı aldığımızda bunu Bolu’da gerçekleştirmek istedik. Yıllardan bu yana Bolu’da faaliyet gösteriyoruz, üretim gerçekleştiriyoruz, Bolu’da kazanç elde ediyoruz. Bolu’da istihdam sağlıyoruz. Bunu kendimize bir sorumluluk olarak gördük ve yolumuza yine Bolu’da devam edeceğiz. Firmamızın kanuni merkezini İstanbul’dan Bolu’ya taşıdık. Üretimimizin ihracat pazarı olacak. Bolu’nun dış ticaret rakamlarının artırılmasına da kendimiz firmamızla katkımızı yapacağız. Bolu’da Gümrük Müdürlüğü’nün açılmış olmasının da kararımızda önemli etkisi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Appriva Tekstil, bir Bolu firmasıdır, Bolu markasıdır. Bunda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in talep ve telkinleri ile Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen’in destek ve katkılarının önemli rolü oldu. Tesisimizi inşa ederken güvenli, kaliteli ve modern üretim için tüm gereklilikleri karşılayan bir fabrika yapmaya çalıştık. Verimlilik esasıyla, çalışanlarımızın konforu ve bütün ihtiyaçlarını düşünerek, burayı fabrikadan ziyade bir yaşam alanı gibi kurguladık. Üretimin yanı sıra çalışanlarımız için bir dizi sosyal alanlar oluşturuldu. Öngördüğümüz süreden daha kısa bir zamanda yapım işlemlerini tamamladık. Çalışan sayısı olarak da projeksiyonumuzun üzerinde bir başvuru aldık. Bu memnuniyet verici oldu. Her başvuruyu titizlikle inceleyip değerlendirdik. İlk etapta 600 kişilik bir personel istihdamı hedefliyoruz. Üretimimiz arttıkça, çalışan sayımız da buna bağlı olarak artacak.” şeklinde konuştu. Kaynak: Bolu Olay

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş de Osman Akdağ’ın önemli ve saygın bir sanayici olduğunu ifade ederek kendilerinin yatırım kararlarında Bolu’yu her zaman birinci sıraya almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment