Fersan Tekstil; aylık 750 ton %100 polyester örme kumaş üretiyor

fersan-11982 yılında faaliyete geçen Fersan Tekstil, 25 bin metrekare kapalı alanda 180 adet yuvarlak örme makinesi ile hizmet veren, markalaşma yolunda önemli aşamalar kaydeden, ayda ortalama 750 ton % 100 polyester örme kumaş üretebilen bir dev haline gelmiştir.

Bünyesindeki 180 adet yuvarlak örgü makinesi ile günlük 26 ton yuvarlak örgü üretimi yapan Fersan Tekstil, her geçen yıl üretim ve ihracat kapasitesini artırmaktadır. Firmanın bünyesinde ayrıca toplam 12 raşle örgü makinesi bulunmakta olup bu makinelerle günde 6 ton üretim yapmaktadır.

Fersan Tekstil’de siparişler müşterilerin istekleri doğrultusunda ham, boyalı ya da baskılı olarak en yüksek kalitede üretilip seri bir şekilde teslim edilmektedir. Üretimin her aşamasına ayrı önem veren Fersan Tekstil, dış ticaret bağımlılığını en aza indirmek ve güvenilir, sağlıklı ürün ve boya işleri ortaya koymak için 2001 yılında kendi bünyesi altında “Boya ve Apre Fabrikası”nı kurmuş ve faaliyete geçirmiştir.

Kurulduğu günden beri sürekli büyüyen ve attığı başarılı adımlarla çalışmalarını hep en üst düzeyde tutarak ilerleyen Fersan Tekstil, üretiminin % 60’ını iç piyasaya, % 40’ını ise Puma, Adidas, Nike ve Lotto gibi markalar için ihraç etmekte ve ülkemizi hem iç hem de dış pazarda başarılı şekilde temsil etmektedir.

Üretilen her gram kumaş en ufak bir fire vermeden 7 gün 24 saat çalışan kalite kontrol birimimizden geçmektedir. Ayda ortalama 750 ton mal bu birimde son teknoloji cihazlar ve uzman personel aracılığı ile test edilmektedir.

Sahip olduğu ve edindiği bu ilkeler doğrultusunda ciddi bir yatırım yaparak dünyada kumaş kalitesi üzerine yoğunlaşmış tek laboratuvar olan SGS laboratuvarını boyahane bünyesi içinde kuran Fersan Tekstil, üretilen her kumaşın kalite standartlarını sürekli kontrol altında tutmaktadır.

Fersan Tekstil gelişen pazar ve dünya koşulları karşısında rekabet gücünü sürekli geliştirip, modern ve son teknolojiyi kullanarak müşterilerinin talep ettiği ürünü; uygun fiyatta, kalitede ve zamanında teslim ederek müşteri memnuniyetini sağlamayı temel ilke olarak benimsemiş, çağın bir adım önünde olan üstün teknolojisi ve üretimiyle hiçbir zaman kalitesinden ödün vermeden, gerçekleştirdiği yüksek kaliteli ürünleriyle her yıl satış rakamlarını artıran bir değer olarak ülkemizin saygın kuruluşları arasındaki yerini en üst sıralardan edinmiştir. www.fersantekstil.com/


fersan-3

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment