Botaş Nehir Tekstil’in hedefi yıllık 15 bin ton kumaş üretmek

b1Bu hafta sizlere örme kumaşta üretimi ve kalitesiyle adından söz ettiren Botaş Nehir Tekstil’i sizlere tanıtacağız. Firma, son makine yatırımlarıyla parkurundaki örme makine sayısını 80 adete ve günlük kapasitesini ise günlük 30 tona çıkmıştır.

1986 yılında İstanbul Bayrampaşa’da örgü kumaş boyama amacıyla kurularak tekstil sektörüne ilk adımını atan “Botaş Nehir Tekstil Boya Emprime San. Tic. A.Ş”, 1998 yılında Çerkezköy’e taşınarak faaliyet alanını genişletmiştir.

İplik-Fantazi iplik-Örme ve Baskı tesislerini de kurarak toplam 55,000 metrekare kapalı alanda üretim faaliyetlerini sürdüren tam entegre bir üretici olmayı başaran firma, %100 müşteri memnuniyetine dayalı hizmet anlayışı, çevreye ve insana duyduğu saygıyla emin adımlarla ilerlemektedir.

Firma son yıllarda özellikle fantazi örme kumaş konusunda yaptığı yatırımlarla günlük üretimini 30 Ton/Gün’e, yıllık bazda ise 12,000 Ton/Yıl’a çıkarmıştır. Önümüzdeki 3 yıl içinde 15,000 Ton/Yıl üretimi hedefleyen “Botaş Nehir Tekstil Boya Emprime, çağdaş teknolojiye yaptığı yatırımlar ve çalışanlarından aldığı güç ile gelecekte de fantazi örme kumaş sektörüne yön veren lider firma konumunu koruyacaktır.

Botaş Nehir Tekstil kurulduğu ilk günden itibaren müşteri taleplerini ve beklentilerini ön planda tutan bu beklentileri en iyi şekilde karşılayan, teknolojiyi yakından takip eden ve AR-GE çalışmalarına büyük önem veren, maliyet düşürücü ve kârlılığı arttıran çalışmaları ön planda tutan bir görev bilinciyle hareket etmektedir.

Firmanın Örgü-Boya ve Baskı Tesisleri Oeko-Tex Standard 100, Organik Pamuk boyama GOTS-TR ve OCS-TR Sertifikalarına sahiptir. Boyahaneler, INDITEX tarafından denetlenen ve onaylanan ilk boyahanedir. Kalite Kontrol laboratuarlarımız DEBENHAMS ve M&S Tarafından akredite sertifikasına sahiptir.

botasnehirtekstillogocizgi

 

 

 

 

Genel Merkez
İkitelli OSB Mah. Atatürk Bulvarı, Botaş İş Merkezi, Dış Kapı No: 102
A Blok 5. Kat Başakşehir / İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 671 34 05 / 06 pbx
Fax: +90 (212) 671 36 86

b4

b5

b2

botas_genel

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment