Yunus Tekstil günlük 20 ton kompakt penye iplik üretiyor

Bünyesinde örme kumaş ve konfeksiyon üretimi yapan Yunus Tekstil kompakt penye iplik yatırımı gerçekleştirdi. Lüleburgaz’da faaliyete geçen fabrika günlük 20 ton iplik üretiliyor.

İplik yatırımı için Lüleburgaz’ı tercih ettiklerini belirten firma sahibi Yunus Özmeral, Lüleburgaz tesisin 60 dönüm üzerinde 15 dönümü kapalı alan üzerine fabrikayı inşaa ettiklerini söyledi. Büyümeye ve kapasite artırmaya açık olan tesislerde son teknoloji Reiter marka makinelerle kompakt penye üretimine başladıklarını dile getiren Özmeral, şu anda günlük kapasitelerinin 10 ton olduğunu, hedeflerinin yeni makine yatırımlarıyla beraber bunu iki katına çıkarmak olduğunu aktardı.

İplik tesisi tam kapasite faaliyete geçtiğinde örgü bölümünü de aynı yerde kuracaklarını dile getiren Özmeral, böyle bir durumda Yenibosna’daki makinelere dokunmadan Lüleburgaz’da 20 makinelik bir örgü parkuru kurmayı planladıklarını açıkladı. Özmeral, “Burada ağırlıklı olarak beyzik makineleri bulunduracağız. Üç iplik, süprem, ringel türü makinelerden oluşan güzel bir parkuru orada kurup, 2015’in ortalarında bu yatırıma başlamayı hedeflemekteyiz.‘’ şeklinde konuştu.

 

Ne 20/1 ile Ne 80/1 e kadar iplik üretilmektedir

İplik üretim makinaları kalitesi dünyaca bilinen ve tercih edilen RİETER -Compact -K46 olup, üretimimiz YNS Compact Yarn markası ile devam etmekte ve kendine piyasada çok kısa sürede iyi bir kalite ile yer bulmuştur. İç ve Dış piyasada iplik alanında elit markalardan biri olmuştur. Fabrikada genellikle Türk-Ege pamukları (Bergama-Menemen ağırlıkta) kullanılmakta olup, ayrıca zaman zaman üst kalitede Yunan pamuklarıda kullanılmaktadır.

 

Bilindiği üzere İplik kalitesindeki en büyük problemlerden birisi olan Kontaminasyon problemi ile ilgili işletmemizde hem H. Hallaç prosesinde hem de Bobin prosesinde etkin bir şekilde kontroller yapılmakta olup (Double Contamination Control) kontaminasyon problemi ile ilgili önlemler alınmıştır. Fabrikada yılda sadece 2 kez lot değişimi yapılmakta olup bu da kalite standardımızın en az 6 ay devam etmesi demektir. Bu durum hem kumaş hem de iplikte kalite devamlılığını getirmekte olup fireleri en alt seviyeye çekmektedir.

yunus tekstil iplik yatırımı

yunus

YUNUS TEKSTİL İPLİK TESİSİ

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment