Raşel kumaşın öncü firması; Raşel Teknik Mühendislik

logo_rasel1 (1)Bu hafta sizlere raşel kumaş sanayinin tanınmış firmalarından biri olan Raşel Teknik Mühendislik Hizmetleri San.Ve Tic.Ltd.Şti’yi tanıtacağız. 2004 yılında SAKİN ALTINDİŞ tarafından kurulan firma, giyim sanayine yönelik tül ve abiye kumaşların üretimi yanı sıra döşemelik, perdelik ve masa örtülerine uzanan geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

2007 yılında SÖNMEZ A.S.F İplik Dokuma ve Boya San A.Ş. ile ortaklık yapan Raşel Teknik Mühendislik firması, halen Sönmez Holding Bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. 7000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren fabrikada 41 adet Raşel Örme Makinası bulunmaktadır. Günlük üretim kapasitesi ortalama 8 ton ila 12 ton arası olup polyester pamuklu, akrilik, viskon, fantazi, naylon başta olmak üzere çok çeşitli ipliklerle üretim yapılmaktadır.

Jakarlı, Raşel ve çözgülü örme dantel 42 tarak ve atkılı makinalarda üretilen kumaşların %60’ı başta Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç edilmektedir. Ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi konusunda sektörün lider firmalarından olan Raşel Teknik müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyelerde tutmaktır.

resim3

resim2

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment