Giteks A.Ş Giresun’da ikinci fabrikasını açtı

Damat, Tween ve D’S Damat markalarıyla üretim yapan Orka Holding, 25 milyon TL yatırımla Giresun’da ikinci tesisini açtı.

giteks aşŞirket, Giresun’da ilkini 2005 yılında açtığı fabrikasının ardından ikinci üretim tesisini de Giteks A.Ş. çatısı altında faaliyete geçirdi. Bu yıl 14 milyon dolar ihracata imza atan Orka Holding, 800 kişiye istihdam sağladığı fabrikalarda günlük 1100 adet takım elbise, 4 bin 500 adet gömlek, 1200 adet pantolon ve yelek üretiyor.

Milliyet Gazetesi’ne konuşan Orakçıoğlu, “Uzak Doğu’da üretilen ürünleri 260 mağazamız için ithal edip daha fazla kazanabilirdik. Ancak biz hem marka gücümüzün üretim kalitesi ile özdeşleşmesi, hem de ülke ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamak için yatırım yaptık.” açıklamasında bulundu.

Orakçıoğlu, “Bu yılı yüzde 34 büyüme ve 400 milyon TL ciro ile kapatacağız. Gelecek yıl hedefimiz yüzde 30 büyüyerek 520 milyon TL ciro gerçekleştirmek” dedi.

Giteks A.Ş. Türkiye’nin en hızlı gelişen, inovatif, yüksek üretkenliğe ve kaliteye sahip, erkek hazır giyim üretim merkezine dönüşmüş ve başta Orka Holding’in global markaları Damat Tween ve D’S Damat olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna gelmiştir.

giteksfabrika

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment