Mayer&Cie Çek Cumhuriyet’inde yeni fabrika inşaa ediyor

mayer benjamin

Benjamin Mayer

Dünyanın tanınmış yuvarlak örgü makinesi üreticilerinden Alman Mayer&Cie, Çek Cumhuriyeti’nde yeni bir fabrikanın inşasına başladı. 2016 Mayıs ayında tamamlanması planlanan yeni tesisin Haziran’da tam kapasite faaliyete geçmesi bekleniyor.

Mayer&Cie’nin Almanya, Çek cumhuriyeti ve Çin’de üretim tesisleri bulunuyor. Çek Cumhuriyet’indeki tesisin alan darlığı ve firmanın planlanmış kapasite artırımı nedeniyle bu yeni tesisin inşasına başlandı. Yeni tesis eskisinden 1,5 kat daha büyük bir alana sahip olacak. KnittingIndustry.com isimli haber portalına demeç veren Benjamin Mayer, yeni tesisin firmanın kendi mülkü olduğunu ve 5 bin metrekare olduğunu açıkladı. Bay Mayer ayrıca, yeni tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte firmanın bu ülkedeki makine üretim kapasitesi 600’e çıkacağı bilgisini verdi.

Haziran ayında tesis tam kapasite üretime geçtiğinde Mayer&Cie’nin global toplam üretiminin yüzde 40’ı burada üretilecek.  Mayer&Cie, gelecekte S4 ve D4 makine modellerinin tümünü burada üretmeyi planlıyor. Ayırca bazı montajların da burada yapılması planlar arasında.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment