Gülle Tekstil; iplikten kumaşa entegre bir firma

logo1Sizlere bu hafta sektörümüzün tanınmış firmalarından biri olan Gülle Tekstil’i tanıtacağız. Firma 45 yıl önce kuruldu. Örme kumaşla başlayan tekstil hayayını gelişerek büyüyerek bugüne getiren firma bugün elyaftan kumaşa entegre üretim yapmaktadır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Gülle Tekstil’in örme kumaş tesisi İstanbul’da, kumaş boya ve apre, iplik boya ve apre, iplik ve baskı tesisleri ise Çorlu’da bulunmaktadır.

kurumsalÖrme
Gülle Tekstil’de 150 civarında yuvarlak örgü makinesi bulunmaktadır. Elastan standart donanımlı bu makineler Pilotelli , Mayer , Monarch , Terrot , Orizio , Pai Lung yuvarlak örme makinaları olup günlük 40.000 kg ham kumaş imalatı yapılmaktadır.

İplik Boya
2007 yılında bütün parkuru yeni model makinalar ile degiştirilmiş tesisde ; 25 kg.dan 600 kg.a kadar muhtelif kapasitedeki otomatik boya kazanlarında günlük 10.000 kg üretimle her türlü iplik boyanmaktadır.

Kumaş Boya
2005 yılında HT tipi boyama kazanları çok kısa sürede boyama yapabilen son teknoloji örnekleri ile degiştirilmiş olup “Pad-Batch” kesiksiz boyama hattı ilavesi ile hem üretim olanakları zenginleştirilmiş hem de günlük kapasite 35.000 kg.a çıkarılmıştır. Merserize Hattı da aynı çatı altında günlük 5 ton kapasite ile çalışmakta olup üretilen pamuklu kumaşlar işlem sonrası daha parlak , pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır. Ayrıca Şardon , Karbon Fırça , Tıraş , Tampler gibi apre işlemleri ile kumaşa farklı bir yüzey ve tuşe verilmektedir.

Baskı
Çok yeni makine parkurunda senelik 10.000.000 metre kapasite ile reaktif , pigment , ronjan , dispers baskı yapılmaktadır.

İplik
Pamuk
Viskon
Mikro Viskon
Polyester
Organik Pamuk
Bambu
Yün
Keten
Soya
İpek
Outlast
Trevira
Viloft
Tencel
Pamuk/Polyester Melanj (OE)
Pamuk/Polyester Melanj (Ring)
Organik Pamuk Melanj (Ring)
%100 Viskon Melanj (Ring)

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment